Bateria umywalkowa Dokos z bocznym mieszaczem. Fot. Invena.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Bateria umywalkowa Dokos z bocznym mieszaczem. Fot. Invena.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
07 kwi 2017 10:31

Nowa linia baterii umywalkowych

Doskonale wyprofilowany boczny uchwyt baterii umywalkowych z nowej serii zapewnia nie tylko oryginalny wygląd armatury, ale też komfort jej użytkowania. To optymalny wybór zarówno dla miłośników designu, jak i osób ceniących funkcjonalność.

Dokos to seria baterii łazienkowych i kuchennych, które charakteryzują się nowoczesną linią stylistyczną o prostych kształtach. Znakiem rozpoznawczym i cechą wspólną wszystkich produktów jest pięknie ukształtowany uchwyt. Szeroka, płaska rączka o ściętym końcu nie tylko przykuwa wzrok modenistyczną formą, ale też doskonale leży w dłoni.

Wraz z początkiem 2017 roku do licznej rodziny Dokos dołączyły nowe modele. Wśród nich znajdziemy baterie umywalkowe, które wyróżniają się bocznym umiejscowieniem uchwytu. Armatura taka posiada zwykle rączkę sterującą u góry korpusu. W przypadku nowych baterii Dokos przesunięcie mieszacza na bok korpusu ma zarówno znaczenie funkcjonalne, jak i wizualne. Całość zyskuje niebanalny charakter, a przy tym gwarantuje wygodę użytkowania. Warto podkreślić, że na precyzję obsługi wpływ ma nie tylko kształt i umiejscowienie uchwytu, ale też wysokiej jakości mieszacz ceramiczny o średnicy 35 mm.

Baterie umywalkowe Dokos z bocznym mieszaczem są dostępne w dwóch wersjach – niskiej i wysokiej. Dzięki temu można dopasować je do każdej aranżacji łazienkowej. Model niski o wyskości 161 mm sprawdzi się przy montażu w większości standardowych umywalek. Natomiast mierząca 306 mm bateria wysoka stworzona została z myślą o większych umywalkach i montażu nablatowym. Obie wersje zawierają w zestawie korek typu click-clack, który zapewnia wygodne otwieranie i zamykanie odpływu. Jego przemyślana konstrukcja zapobiega gromadzeniu się osadu i tworzeniu zatorów. Dodatkowym udogodnieniem w przypadku baterii wysokiej jest obrotowa wylewka.

Ważnym elementem baterii Dokos jest silikonowy perlator Neoperl. Napowietrza on wypływającą wodę, co sprawia, że użytkownicy mają zapewniony optymalny strumień przy mniejszym zużyciu wody. Dzięki systemowi Ecosave jesteśmy w stanie odczuwalnie zmniejszyć domowe rachunki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH