Uchwyt Veta firmy GTV

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Uchwyt Veta firmy GTV
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
03 sie 2016 11:14

Nowa linia uchwytów SHAPE ART

SHAPE ART po kobiecemu łączy pozorne sprzeczności w zachwycające piękno. To autorski projekt, w ramach którego grupa polskich projektantek stworzyła specjalnie dla firmy GTV nową linię uchwytów meblowych.

Jej wyróżnikiem jest klasyczna, subtelna i delikatna, a zarazem wyrazista linia, która nadaje uchwytom niepowtarzalny i nowoczesny wygląd. Eteryczność łączy się z trwałością – jak w przypadku serii CLEO – łagodny łuk zainspirowany naturą delikatnie wspiera się na meblu, a jednak tworzy trwałą i mocną całość.

SHAPE ART to również zabawa i funkcjonalne eksperymenty z klasyczną formą. Tradycyjną bryłę uchwytów VETA wzbogacono drobnymi, podłużnymi paseczkami, przez co stała się ona bardziej ozdobna i zarazem lekka. Zgeometryzowana, wyrazista i futurystyczna GANZA śmiało rywalizuje z masowymi minimalistycznymi trendami. Dla większej wygody użytkownika i efektywności część chwytowa AGIOS została lekko zdystansowana od powierzchni frontu, a następnie mocno wyprofilowana.

A jednak to olśniewające piękno ma bardzo praktyczny wymiar. Najlepiej obrazuje to SENIOR, którego wyjątkowo efektowna forma jest również niezwykle użyteczna – uchwyt może posłużyć do zawieszenia rękawic kuchennych czy ściereczki. Dodatkowo wydłużona podstawa uchwytu ogranicza możliwość kontaktu dłoni z frontem mebla, chroniąc go przed ubrudzeniem – co jest szczególnie istotne w wypadku podatnych na zabrudzenia mebli wykończonych na wysoki połysk. Zaokrąglone krawędzie sprawiają, że uchwyty z kolekcji SHAPE ART są wyjątkowo przyjemne w dotyku i bezpieczne w użytkowaniu – zaoblone końce chronią nieostrożne maluchy i użytkowników zaabsorbowany domowymi obowiązkami.

Kieszonkowy AGIOS

Jak na uchwyt kształtem przypominający kieszeń cechuje go niezwykła wygoda użytkowania. By ją osiągnąć część chwytowa została w pierwszej kolejności lekko zdystansowana od powierzchni frontu, a następnie mocno wyprofilowana, aby uzyskać dodatkowe pogłębienie w środkowej części. Dzięki tym zabiegom uzyskano uchwyt, który jest wygodny w eksploatacji bez względu na wielkość dłoni czy długość paznokci. Co więcej, nawet mając na ręku rękawicę kuchenną użytkownik będzie mógł swobodnie dostać się do dowolnych szafek czy szuflad. Seria AGIOS dedykowana jest przede wszystkim do mebli kuchennych, ale będzie też idealnym dodatkiem do mebli łazienkowych. Kolekcja dostępna w rozstawie 128 mm w dwóch wersjach kolorystycznych: efektownym chromie i klasycznym aluminium.

Płynna CLEO

Wyróżnikiem tej kolekcji jest subtelny łuk, delikatnie wsparty na nóżkach, które sprawiają wrażenie jakby prawie nie dotykały powierzchni mebla. Płynna linia uchwytu nadaje formie miękkości. Dzięki naturalnie opływowym kształtom ten niezwykle elegancki uchwyt jest jednocześnie wygodny, bezpieczny w użytkowaniu i miły w dotyku. Łatwo go utrzymać w czystości, co jest szczególnie ważne w przypadku zamontowania go na meblach kuchennych. Delikatnie zaoblone krawędzie zabezpieczą przed urazami, których łatwo się nabawić w ferworze prac domowych. Subtelna linia kolekcji pasuje zarówno do współczesnych mebli sypialnianych, salonowych, łazienkowych, jak i stylizowanych kuchni. Seria dostępna w trzech kolorach: efektownym chromie, klasycznym aluminium i eleganckiej stali szczotkowanej oraz w trzech rozstawach: 128, 160 i 192 mm, została dodatkowo uzupełniona o gałkę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH