Nowa limitowana kolekcja GILTIG. Fot. materiały prasowe.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Nowa limitowana kolekcja GILTIG. Fot. materiały prasowe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
17 kwi 2016 15:21

Nowa zadziwiająca kolekcja IKEA w sklepach. Będziesz zaskoczony!

IKEA nawiązała współpracę z londyńską projektantką odzieży - Katie Eary. Jej efektem jest limitowana kolekcja GILTIG – przyciągająca wzrok seria zastawy stołowej i domowych tekstyliów.

Kolekcja GILTIG jest pierwszą z serii współpracy IKEA z projektantami mody. To sposób na odkrywanie zupełnie nowych kierunków myślenia w projektowaniu wyposażenia wnętrz. Katie Eary wierzy, że nawet pojedynczy element, jeśli jest wystarczająco wyjątkowy, może odmienić całe wnętrze. A co najważniejsze – ten pojedynczy element może być prosty. Mając to na względzie, IKEA i Katie Eary wspólnie przenieśli odlotowe wzory projektantki do świata wyposażenia domu.

Nasza nowa kolekcja jest skierowana do każdego, kto poprzez wnętrze swojego domu pragnie wyrazić osobowość i wyróżnić się spośród tłumu. GILTIG to zaproszenie, by podkręcić zmysły – szaleństwo kolorów i wzorów, jakiego jeszcze nie było. Cieszymy się ze współpracy z Katie Eary, ponieważ dzięki produktom z kolekcji GILTIG każdy może mieć odrobinę świata mody w swoim domu – podkreśla Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR, IKEA Retail w Polsce.

Ryby, mózg, gałki oczne - czy to naprawdę IKEA?
Limitowana seria londyńskiej projektantki to m.in. talerze, kubki, miski, bawełniane torby, poszewki na poduszki czy fartuchy. Wszystkie produkty wyróżniają się oryginalnymi wzorami i nasyceniem wyrazistych kolorów. Czerwony mózg, błękitna ryba lub gałka oczna to tylko niektóre motywy, które dzięki cyfrowemu drukowi mogły się znaleźć na produktach IKEA.

Jestem projektantką odzieży męskiej, ale uwielbiam też meble i artykuły wyposażenia wnętrz, więc kiedy dostałam tę propozycję, od razu wiedziałam, że to jest to. Dobry dom wcale nie polega na wypełnianiu przestrzeni szpanerskimi, efekciarskimi przedmiotami, ale na posiadaniu rzeczy, które uzupełniają twoją osobowość. Dzięki temu, gdy wchodzisz do czyjegoś domu, masz wrażenie, jakbyś znalazł się w głowie danej osoby – komentuje Katie Eary.

Znakiem rozpoznawczym projektów Katie Eary są unikalne wzory i miks wyrazistych kolorów. Nieustanne przesuwanie granic, zabawa kształtami i nadrukami to elementy, które wyróżniają jej projekty. Taka też jest kolekcja GILTIG, o której sama projektantka mówi: Chcę by kolory przyprawiały o zawrót głowy. Jestem podekscytowana faktem, że mogę wnieść trochę żywiołowości do zwykłych domów. To wspaniałe uczucie, że mogę wprowadzić do nich choć trochę osobowości.

Limitowana kolekcja IKEA GILTIG jest dostępna we wszystkich sklepach IKEA w Polsce od kwietnia 2016 r.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH