Nowe ogrzewacze pomieszczeń. Fot. Stiebel Eltron

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Nowe ogrzewacze pomieszczeń. Fot. Stiebel Eltron
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 lut 2018 13:47

Nowoczesne ogrzewacze - alternatywa dla grzejników?

Wśród tegorocznych nowości na rynku pojawiły się ogrzewacze, które m.in. same wykrywają otwarte okno i przełączają się wówczas na tryb czuwania.

Ogrzewacze, które wiedzą, że wietrzymy

Wśród nowości produktowych Stiebel Eltron znalazła się nowa grupa bezpośrednich ogrzewaczy pomieszczeń. Idealne do pokoju gościnnego, warsztatu, biura czy łazienki. Wszystkie nowe produkty są przede wszystkim bardzo wygodne, gdyż za pomocą zintegrowanego z wyświetlaczem LCD panelu, można ustawić automatyczne włączanie i wyłączanie, a czytelny i w zasadzie bardzo prosty w obsłudze programator jest na dodatek bardzo ekonomiczny.

Jakość w górę, koszty w dół

Nowoczesna linia pieców akumulacyjnych z dynamicznym rozładowaniem (czyli tzw. dmuchawą) jest przeznaczona nie tylko do gospodarstw domowych, ale i biur, zapewniając optymalny komfort użytkowania w każdym pomieszczeniu, a koszty inwestycyjne i eksploatacyjne są w tym wypadku ograniczone do minimum.

Piec CON Premium przeznaczony jest głównie do gospodarstw domowych lub biur. Ogrzewanie pomieszczeń odbywa się tutaj na zasadzie konwekcji powietrza. CNS Trend z kolei stosowany jest głównie jako ogrzewanie przejściowe lub dogrzewanie bezpośrednie pomieszczeń salonu, łazienki, przedpokoju w gospodarstwach domowym lub pomieszczeniach biurowych. Niewielkie gabaryty i płaska obudowa to jego główne cechy widoczne gołym okiem. CK Premium i CK Trend LCD stosuje się głównie do ogrzewania w krótkim czasie jako przejściowe lub docelowe, pomieszczeń w gospodarstwach domowym lub biurach. Ogrzane powietrze jest wydmuchiwane przez otwór wylotu powietrza z przodu urządzenia.

Z dokładnością co do 0,5 st. C

Ogrzewacze, w zależności od typu, wyposażone mogą być w sterowany elektronicznie konwektor i regulator tygodniowy z wyświetlaczem LCD. Na panelu obsługowym istnieje możliwość nastawy temperatury pokojowej w zakresie +5°C do +30°C, z dokładnością co do 0,5 stopnia C. Regulator tygodniowy posiada dwa wstępnie zaprogramowane tryby pracy i jeden tryb do programowania indywidualnego.

Funkcja wykrywania otwartego okna

Ponadto ogrzewacze posiadają oddzielnie programowalne tryby pracy i funkcję wykrywania otwartego okna. Podczas wietrzenia, konwektor przełącza się automatycznie na godzinę na tryb ochrony przed mrozem. Konwektor utrzymuje wówczas temperaturę pomieszczenia na poziomie 7°C. Wykonane są ze stali nierdzewnej. Inne atuty to duży panel obsługowy z czytelnym wyświetlaczem LCD, blokada panelu obsługi przed niezamierzoną ingerencją w ustawienia, dodatkowy tryb tzw. pracy cichej
z poziomem grzania 1 kW i obniżoną prędkością pracy wentylatora oraz filtry przeciwpyłowe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH