Fot. Awilux - SCHÜCO LivIng

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Fot. Awilux - SCHÜCO LivIng
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
20 wrz 2016 14:19

Nowoczesne okna energooszczędne

Wybór odpowiedniego okna jest zadaniem wymagającym przemyślenia, ponieważ będzie on miał w późniejszym czasie wpływ na komfort życia oraz wysokość rachunków.

Okna powinny spełniać przede wszystkim wszelkie parametry energooszczędności. W parze z wysokimi właściwościami izolacyjnymi powinna iść również funkcjonalność oraz design wykonania. Wszystkie te aspekty spełnia system okienny SCHÜCO LivIng MD/AS, dostępny wśród propozycji Awilux Polska.

Energooszczędność na każdym kroku

SCHÜCO LivIng, dostępny w ofercie Awilux Polska, spełnia najwyższe kryteria energooszczędności, szczelności, funkcjonalności oraz estetyki wykonania. Dzięki 7-komorowej konstrukcji profilu o głębokości zabudowy 82 cm oraz wykorzystaniu dwóch (AS) lub trzech (MD) innowacyjnych uszczelek z tworzywa EPDM, rozwiązanie SCHÜCO LivIng wyróżniają wysokie parametry techniczne. Tym samym w przypadku systemu MD, okna mogą być montowane nawet w rygorystycznym budownictwie pasywnym.

Rewolucyjne uszczelki stworzone z elastycznego tworzywa odpornego na działanie promieni słonecznych oraz niskich temperatur spełnią swoje funkcje w każdym z typów budynków zlokalizowanych we wszystkich strefach klimatycznych. Poddane wielu testom uszczelki z EPDM wykazały bardzo niski poziom zużycia w stosunku do zwykłych uszczelek, które z czasem mogą stać się kruche i łamliwe. Nowe uszczelki zapewniają wysokie właściwości nawet po 15 latach użytkowania. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów zapewnia długotrwałą szczelność oraz pozwala cieszyć się oknami z systemem SCHÜCO LivIng przez wiele lat, bez konieczności wymiany uszczelek.

Dostępne w ofercie Awilux Polska okna oparte na systemie SCHÜCO LivIing wyróżnia także wartość współczynnika przenikania ciepła (Uw), który odgrywa znaczącą rolę w zapewnieniu komfortu termicznego budynku. Jego niska wartość gwarantuje zabezpieczenie pomieszczeń przed ucieczką ciepła. Dla okna SCHÜCO LivIng MD o wymiarach referencyjnych 1230 mm * 1480 mm współczynnik U wynosi 0,72 W/m?K.

Ponadto, wąskie czołowe szerokości profili okien SCHÜCO LivIng MD gwarantują maksymalny dostęp światła, a co za tym idzie – dodatkową energię słoneczną. Warto pamiętać, że dzięki trzem płaszczyznom uszczelnień, okna te zapewniają również optymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i hałasem.

Cisza, spokój, bezpieczeństwo

Okna z systemem SCHÜCO LivIng, dostępne w ofercie Awilux Polska, to także gwarancja odpowiedniej akustyki, która ma ogromny wpływ na komfort życia mieszkańców. Niepożądane dźwięki dochodzące do mieszkań czy domów z zewnątrz to problem, z którym trudno walczyć. Wyjątkowe połączenie profilu okiennego SCHÜCO LivIng z uszczelkami EPDM oraz optymalnie dobranym pakietem szybowym mogą osiągnąć szczelność akustyczną na poziomie 47dB, co pozwala na zachowanie cieszy i spokoju.

Nowoczesne okna powinny gwarantować mieszkańcom bezpieczeństwo i stwarzać przeszkodę dla nieproszonych gości. System SCHÜCO LivIng, dzięki stalowym okuciom z zaryglowaniami grzybkowymi oraz hartowanym podzespołom i klamkom zamykanym na klucz lub przycisk, chronią przed ewentualnym włamaniem. Ponadto, duża wytrzymałość PVC, z którego wykonane są okna, oraz ich głęboka zabudowa skutecznie utrudnią włamywaczom dostanie się do wnętrza budynku.

Nienaganny design w domu i dla domu

Okna stanowią nie tylko podstawowy element każdego budynku, ale również są jego dekoracją. Przeszklenia powinny współgrać z elewacją i stylistyką obiektu. Dostępne w ofercie Awilux Polska okna SCHÜCO LivIng wyposażone zostały między innymi w grafitowy oraz karmelowy rdzeń profilu, który jest odpowiedzią na estetyczne potrzeby użytkowników. Profile SCHÜCO LivIng dostępne są pełnej palecie kolorystycznej SCHÜCO wraz z kolorami AutomotiveFinish, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniego okna do wyglądu elewacji. Połączenie indywidualnie dobranej barwy z profilem i w klasycznej formie skrzydła to sposób na uzyskanie niepowtarzalnego efektu wizualnego.

System SCHÜCO LivImg, na którym oparte są okna Awilux Polska to zaawansowane technologicznie rozwiązanie o bardzo wysokich walorach estetycznych. Optymalne właściwości izolacyjne oraz komplet zabezpieczeń sprawiają, że rozwiązanie spełnia wymogi nawet najbardziej wymagających użytkowników.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH