Fot. Innermost / Dekorian

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Fot. Innermost / Dekorian
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
25 paź 2017 15:27

Nowoczesne oświetlenie: poznaj design prosto z Londynu

Innermost: nowa marka oświetleniowa w salonach Dekorian.

Firma Innermost stanowi fenomen na rynku. Wyróżnia ją filozofia i odważne wzornictwo. Projektowanie i produkcja oświetlenia to dla jej twórców sztuka: pełna humoru i nonkonformizmu. Wyjątkowe produkty angielskiej marki od teraz do podziwiania i zakupienia w ogólnopolskiej sieci salonów Dekorian.

Historia Innermost sięga schyłku XX wieku. To wówczas dwaj designerzy – Steve Jones i Russel Cameron – postanowili wspólnie założyć firmę zajmującą się projektowaniem oraz produkcją mebli i oświetlenia. Zrezygnowali z wcześniej wykonywanych zajęć i spontanicznie wynajęli róg starej fabryki w Londynie. Szybko zgromadzili wokół siebie grono młodych, utalentowanych współpracowników z różnych stron świata. W takim zespole marka szybko wykształciła swój unikalny charakter, bazujący na wielokulturowości, łączeniu odmiennych przekonań i wizji artystycznych oraz temperamentów jej projektantów. Praca w kipiącym pomysłami tyglu zaowocowała niezwykłymi kolekcjami, które zaskakują doborem materiałów, kształtami i nieoczekiwanym wykonaniem. Oryginalne i innowacyjne propozycje brytyjskiej firmy nierzadko bywają absurdalne, a zdaniem twórców – nawet anarchistyczne.  

 - Oferta marki jest niezwykle różnorodna. Znajdziemy w niej, prezentowane na targach Salone del Mobile, lampy o oszczędnej formie, które zdobyły uznanie dzięki subtelnym, linearnym kształtom i klasycznej elegancji  – podkreśla Teresa Bartków-Lupa, product manager Dekorian. - Innermost po raz kolejny udowadnia, że design zestawiony z prostotą geometrii daje doskonałe rezultaty... Na szczególną uwagę zasługuje oprawa YOYlight: laureatka prestiżowej nagrody Red Dot za ciekawy pomysł ukrycia soczewki, dającej niezwykły efekt w ascetycznej formie  – dodaje Teresa Bartków-Lupa.
 
Niepowtarzalność, unikatowość, własny styl to cechy wyróżniające produkty tej firmy. Są one wprost stworzone do wnętrz niestandardowych, wychodzących poza schematy i utarte kanony. Innermost to propozycja dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań, zaskakujących detali, patrzą na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Do najbardziej reprezentatywnych projektów Innermost należą Jeeves & Wooster, czyli kolekcja lamp w kształcie cylindra, oświetlenie pod nazwą Matrioshka, nawiązujące kształtem do znanych rosyjskich zabawek czy też Snowdrop – urocze białe kule, nakryte kolorowymi czapeczkami. Kolejny z przykładów odważnego wzornictwa to seria Dent – iluzja pogniecionego metalu i puchowej kurtki w jednym, idealna do wnętrz eklektycznych lub młodzieżowych. Konceptualny rys lamp Innermost odnajdziemy również w kolekcji YOY – na pierwszy rzut oka minimalistyczne lampy, kryją w sobie niezwykły efekt świetlny. Dzięki ukrytej, niewielkiej, ale silnej jednostce LED emitują światło o kształcie trapezowego klosza – jak w przypadku tradycyjnej lampy stojącej.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH