Fot. Samsung

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Samsung
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
09 sty 2017 10:49

Nowoczesny telewizor. Postaw na technologię QLED

Rok 2017 będzie przebiegał pod znakiem znaczącej zmiany standardów w zakresie technologii wyświetlania obrazu telewizyjnego i będzie początkiem epoki QLED.

QLED TV to pierwszy telewizor Samsung, który dzięki nowej, zaawansowanej technologii Quantum Dot oddaje pełną paletę barw(w przestrzeni kolorów DCI-P3.)

Firma Samsung Electronics ogłosiła wprowadzenie nowej serii telewizorów QLED TV – Q9, Q8 i Q7 – podczas prezentacji najnowszych produktów na targach CES 2017 w Las Vegas.

Rok 2017 będzie przebiegał pod znakiem znaczącej zmiany standardów w zakresie technologii wyświetlania obrazu i będzie początkiem epoki QLED – powiedział HyunSuk Kim, President of the Visual Display Business, Samsung Electronics. Wprowadzając QLED TV dostarczamy użytkownikom ekrany, które potrafią odwzorować obraz jak najbliższy rzeczywistości. Jest to odpowiedź na potrzeby współczesnych konsumentów, żyjących w świecie, gdzie telewizor nie już tylko ekranem.

Najlepsza w historii jakość obrazu Samsung

Jakość obrazu pozostaje głównym priorytetem dla konsumentów z całego świata, zwłaszcza wobec zmieniających się preferencji w zakresie wybieranych rozmiarów ekranów. 

Nowa linia telewizorów QLED dokładnie odtwarza przestrzeń kolorów DCI-P3, co wnosi nową jakość w zakresie głębi barw. Oznacza to, że ekran może wyświetlić wszystkie kolory na każdym poziomie jasności, a przy szczytowej wartości luminancji, wynoszącej 1500–2000 nitów, widoczne są nawet najsubtelniejsze różnice.

Paleta barw obejmuje kolory wyświetlane przy różnym poziomie jasności. Przykładowo liść, w zależności od jasności światła, może przybierać w oczach widza różne barwy, od żółtawozielonej po turkusową. Ekran telewizora Samsung QLED wychwytuje nawet najdrobniejsze różnice kolorów. Tego rodzaju detale barwne niełatwo oddać w tradycyjnych, dwuwymiarowych modelach przestrzeni kolorów.

Dzięki nowej technologii Quantum Dot telewizory QLED wyświetlają głęboką czerń i bogactwo szczegółów, niezależnie od stopnia oświetlenia danej sceny czy jasności panującej w pomieszczeniu. Telewizory QLED mogą ponadto generować maksymalne wartości luminancji sięgające 1500–2000 nitów, bez żadnego wpływu na wierność reprodukcji barw. Dzięki technologii Quantum Dot nie trzeba obniżać jasności ekranu dla uzyskania doskonałej jakości kolorów, która nie zmienia się w zależności od perspektywy widza.

Systematyczny rozwój

Samsung skorzystał z okazji, by podczas premiery podkreślić nowe cechy, będące odpowiedzią na kilka najważniejszych wyzwań konstrukcyjnych.

W telewizorach QLED rozwiązaliśmy problemy, których każdy z nas doświadczył w swoim domu. Chodzi o plączące się kable, toporne uchwyty ścienne i różne urządzenia ustawiane pod telewizorem – mówi Dave Das, Senior Vice President of Consumer Electronics Marketing for Samsung Electronics America. Dzięki produktom z linii QLED widz może skupić się na tym, co najważniejsze – wyświetlanej na ekranie treści, a nie na otoczeniu telewizora.

Do kluczowych elementów konstrukcyjnych wykorzystanych w nowej serii telewizorów QLED należy pojedynczy, przezroczysty przewód Invisible Connection, który umożliwia jednoczesne podłączenie do odbiornika wszystkich urządzeń peryferyjnych. Do tego dochodzi uchwyt ścienny, zapewniający idealne dopasowanie do powierzchni, co pozwala szybko i łatwo zamontować telewizor, tak aby przylegał płasko do ściany.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH