Armatura łazienkowa Lisse. Fot. Dornbracht

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Armatura łazienkowa Lisse. Fot. Dornbracht
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
14 wrz 2016 14:17

Nowość do łazienki: designerska armatura

Nowa seria armatury Dornbracht Lissé to design klasy premium dostępny w ofertowym segmencie cenowym.

Nowa seria armatury Dornbracht Lissé to design klasy premium dostępny w ofertowym segmencie cenowym, będący odpowiedzią na potrzeby osób zwracających uwagę na aspekt jakościowy i cenowy produktów. Lissé ma jakość estetyczną, która nadaje ton w łazience – to otwarte zaproszenie do prostego i łatwego uatrakcyjnienia wystroju wnętrza i sprawienia sobie czegoś specjalnego: „oryginalnej baterii Dornbracht”.

Design – hybrydowy język designu

Atrakcyjny język designu Lissé jest pełen ekscytujących kontrastów: podstawowych, jednoznacznych, geometrycznych kształtów i promieniście zakrzywionych konturów oraz powierzchni o wąskich krawędziach. Dźwignia baterii odchyla się w górę i zwęża, zabawnie kontrastując z jej zasadniczym, zdecydowanie cylindrycznym korpusem i płaską wylewką. Czarny cień poniżej dźwigni łączy się z wykończeniem z polerowanego chromu, tworząc niezwykły akcent.

Niezwykle łatwa w użyciu

Specjalny mechanizm działania jest niezwykle prosty w obsłudze, dzięki dźwigni o regularnych, płynnych ruchach, która podkreśla ozdobny język designu serii. Odzwierciedla to również nazwa linii. Lissé (od francuskiego „lissé” oznaczającego „wygładzone") po pierwsze odnosi się do płynnego działania dźwigni, po drugie nawiązuje do kształtu baterii zbliżonego do litery „L”. Akcent na literę „e”( ") odwołuje się do charakterystycznego odchylenia dźwigni w górę.

Lissé – linia produktów

Program armatury Lissé jest dostępny w powierzchni wykończenia chrom oraz matowa platyna i obejmuje niemal 25 produktów przeznaczonych do umywalek, bidetów, pryszniców oraz wanien. Bateria umywalkowa z mieszaczem ma niezwykłą, charakterystyczny cechę – jest dostępna w specjalnym, oszczędzającym wodę wariancie jako opcja. 21 pojedynczych strumieni redukuje standardowy przepływ wody z 5,3 litra do 3,8 litra na minutę.

Lissé uzupełnia portfolio marki w ofertowym segmencie cenowym, a jednocześnie posiada wszystkie zalety „prawdziwej” armatury Dornbracht. Jak wszystkie baterie tego producenta premium, Lissé uosabia perfekcyjne wykonanie i jakość „Made in Germany”. Jej stylistyka oparta jest na pięciu zasadach designu, które charakteryzują całą gamę produktów Dornbracht: proporcji, precyzji, postępowości, osobowości i kreacji. Stanowią one podstawę zrównoważonej estetyki, ukierunkowanej nie na aktualne gusta, ale uniwersalne reguły wzornicze, jak złoty środek.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH