Fot. Fabryka Materacy Janpol

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Fabryka Materacy Janpol
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja portalu Dobrze Mieszkaj
12 maj 2016 12:25

Nowość do sypialni: materac dla osób z problemami kręgosłupa

Sen jest źródłem odnowy organizmu. Nie powinni zapominać o tym cierpiący na dolegliwości związane z kręgosłupem. Wybierając materac warto wybrać taki, który odpowiednio dopasuje się do jego krzywizn.

Problem, który dotyczy większości Polaków? Bóle kręgosłupa. Swoje źródło mają w braku aktywności fizycznej, siedzącym trybie życia, czy nieodpowiedniej postawie. Oprócz odpowiednich ćwiczeń i masaży, warto zadbać o podłoże snu, które każdego dnia wpłynie na regenerację ciała. Jaki materac pozwoli na spokojny wypoczynek bez szkody dla kręgosłupa?

- Model Erato posiada wkład kieszeniowy typu multipocket o 7 strefach twardości. Tym samym charakteryzuje się dużą gęstością sprężyn, tj. ok. 500 na m2, a co za tym idzie – zapewnia idealne podparcie dla sylwetki – komentuje Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol. Punktowa elastyczność to jedna z głównych cech Erato. Materac oddziałuje jedynie w miejscu nacisku – zatem niezależnie w jakiej pozycji znajduje się śpiąca osoba, jej kręgosłup pozostaje w naturalnym ułożeniu i posiada odpowiednie podparcie. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować ból, który często pojawia się po nocy przespanej na nieodpowiednim podłożu.

Ponadto, Erato posiada warstwę DUO, czyli wulkanizowane razem płytę lateksową i piankę termoelastyczną. Dlaczego owo połączenie jest warte uwagi? Zastosowanie warstwy DUO zapewnia swobodną wymianę powietrza we wnętrzu materaca. Dodatkowo, wpływa na termoregulację śpiącego organizmu. Te dwa czynniki mają wpływ na efektywny sen zarówno w czasie letnich upałów, jak i zimą, gdy organizm potrzebuje większej dawki ciepła – wyjaśnia ekspert. - W zestawie, do modelu Erato producent dołączył pokrowiec, który jest przyjazny dla alergików. Pokrowiec został wykonany w technologii Actipro. Włókna tej dzianiny posiadają naturalne probiotyki eliminujące pożywienie dla roztoczy, szkodliwe bakterie, czy zapachy. Dlatego rekomenduję ten produkt osobom cierpiącym na alergie i uczulenia. – mówi Tomasz Goc.

Model Erato w połączeniu z pokrowcem Actipro to warte uwagi rozwiązanie dla osób borykających się z problemami kręgosłupa, a ponadto ceniących sobie hipoalergiczne rozwiązania. Ponadto, producent oferuje 7-letnią gwarancję na wkład, która świadczy o wysokiej jakości produktu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH