SGG BIOCLEAN+ Fot. Saint-Gobain

Zobacz galerię [3 zdjęć]

SGG BIOCLEAN+ Fot. Saint-Gobain
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
20 kwi 2016 13:48

Nowość od Saint-Gobain - szkło samoczyszczące

Nieustający rozwój architektury i nieograniczona fantazja projektantów stawiają przed producentami szkła coraz to nowe wyzwania. Aby spełnić oczekiwania firma Saint-Gobain wprowadza nowy produkt, najjaśniejsze na rynku szkło samoczyszczące.

SGG BIOCLEAN+ to szkło nowej generacji, które stanowi udoskonalaną formę szkła samoczyszczącego SGG BIOCLEAN. Co kryje się pod plusem w nazwie nowego produktu? Ulepszona wersja SGG BIOCLEAN+ otwiera przed użytkownikami nowe możliwości. Szkło to może być złożone bowiem nie tylko z tafli szkła bezbarwnego, ale i ekstra białego lub szkła barwionego w masie. Naniesienie na nie cienkiej warstwy tlenków metali zapewnia idealne połączenie przejrzystości oraz właściwości samoczyszczących. Dzięki temu, nowy produkt Saint-Gobain, jest najjaśniejszym szkłem samoczyszczącym dostępnym na rynku!

Dla domu, przemysłu i biznesu

SGG BIOCLEAN+ powstało ze starej, ale jeszcze do niedawna nieosiągalnej potrzeby – utrzymania możliwe długo czystości szkła. Przezroczysta powłoka nałożona po stronie zewnętrznej, wykorzystuje promienie ultrafioletowe światła dziennego i deszcz do usunięcia zabrudzeń. Wykorzystanie nowoczesnej powłoki ułatwia dbałość o szkło oraz utrzymanie go w czystości. Właściwości SGG BIOCLEAN+ czynią z niego doskonałe rozwiązanie dla budynków mieszkalnych oraz komercyjnych, zarówno nowych, jak i modernizowanych.

Najnowszy produkt Saint-Gobain cechuje wysoka estetyka oraz przejrzystość szkła. Zapewnia ona najwyższą klarowność szkła podczas deszczu. Dzięki temu znajduje ono zastosowanie zarówno w oknach pionowych, jak i dachowych, ogrodach zimowych, drzwiach balkonowych, szkleń sufitowych czy na fasadach.

Czystość w zgodzie z naturą

Dbałość o kwestie ochrony środowiska jest jedną z najważniejszych motywacji, jakimi kierują się projektanci firmy Saint-Gobain przy pracy nad nowymi produktami. Dlatego też obok bezpieczeństwa użytkowania, przywiązują oni ogromną wagę do kwestii ekologii. Nie inaczej jest w przypadku SGG BIOCLEAN+. Szkło to wykorzystuje promieniowanie ultrafioletowe światła dziennego oraz deszcz aby zmniejszyć ilość zanieczyszczeń organicznych gromadzących się na zewnętrznej powierzchni szkła. Jak przekłada się na to ochronę środowiska?

Dzięki wykorzystaniu sił natury, proces konserwacji i dbałości o czystość szkła wymaga znacznie mniejszego zużycia chemicznych środków myjących. Właściwości samoczyszczące uaktywniają się w ciągu około tygodnia od wystawienia na naturalne światło słoneczne. Szkło jest łatwiejsze w konserwacji również w okresach bez opadów lub w miejscach zacienionych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH