Dekor Brzoza Ojców Ciemna, Mettalic Brown. Fot. Pfleiderer

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Dekor Brzoza Ojców Ciemna, Mettalic Brown. Fot. Pfleiderer
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
29 lip 2016 14:43

Nowości do kuchni: metaliczne blaty

Kuchenny blat wykonany z metalu zawsze robi wrażenie. Jednak pod względem funkcjonalnym, często nie spełnia swojego zadania. Łatwo go zarysować, a czyszczenie to koszmar!

Alternatywą są blaty kuchenne Pfleiderer, które doskonale naśladują szlachetne metale, a przy tym pozbawione są ich słabych stron.

Metaliczne powierzchnie, choć efektowne, zastosowane na kuchennych blatach są trudne w codziennym użytkowaniu. Stal łatwo zarysować i trudno utrzymać w nienagannej czystości, poza tym jest nieprzyjemnie zimna. Alternatywą mogą być blaty kuchenne Pfleiderer, które doskonale oddając walory estetyczne metalu, pozbawione są jego mankamentów. Blaty są higieniczne, trwałe i bardzo wytrzymałe, a do tego - dostępne w znacznie bardziej atrakcyjnej cenie niż aluminium czy stal.

Lepsze niż metal

Inspirowany industrialnymi powierzchniami, nowy blat Pfleiderer - Crusoe R6233 FG, przywodzi na myśl skorodowany, nadgryziony zębem czasu metal. Wzór zaskakuje kolorystyką. Utrzymany jest w palecie ciemnych brązów. Stanowi mozaikę odcieni brunatnych, rdzawych, kasztanowych i miedzianych, gdzieniegdzie przetykanych szarością i czernią. Pełen zarysowań i przetarć, do złudzenia przypomina powierzchnię, która „wiele przeszła", a tym samym idealnie wpisuje się w modny trend "used look". Crusoe doskonale odnajdzie się w aranżacjach loftowych i industralnych, a także minimalistycznych, gdzie będzie stanowił ciekawe przełamanie czystych i prostych form.

Miłośnikom chłodnej szarości Pfleiderer proponuje paletę blatów w dekorach: Aluminium (F8105), Stal Hartowana (F7920) i Mettalic Brown (F7506). Wzory te, reprezentujące różne odcienie szarości, doskonale podkreślą minimalizm i surowość wnętrz. Z kolei przyciągający wzrok kolorem spatynowanego złota Golden Rock (F7946) to propozycja dla mocnych i odważnych aranżacji.

A nad blat...

Uzupełnieniem metalicznych dekorów w loftowej kuchni mogą być wyjątkowe laminaty HPL z powłoką metalową, które możemy zastosować na okładziny ścienne, czy ścianki przyblatowe. Uniwersalny design stali w dekorach takich jak: Aluminium Szczotkowane (M9510), Aluminium Stalowe Szczotkowane (M9610), a także Aluminium Jasne (F85820) i Aluminium (F8105) pozwala zastosować je w przestrzeni międzyszafkowej, a nawet nad zlewozmywakiem, kuchenką gazową czy płytą indukcyjną. HPL gwarantuje odporność na działanie występujących w kuchni czynników - wilgoci i wysokiej temperatury, a także wyjątkową wytrzymałość na drobne uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH