Fot. 3Thermo

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Fot. 3Thermo
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
06 wrz 2016 08:58

Ogrzewanie ścienne. Poznaj jego zalety

Co jest główną różnicą między grzejnikami podtynkowymi, a konwekcyjnymi? Sposób ogrzewania. Jest to ogrzewanie płaszczyznowe, które ogrzewa pomieszczenie bez pośrednictwa powietrza, tak jak np. słońce a więc w bardzo naturalny sposób.

Telewizory kineskopowe odeszły do lamusa, teraz czas na kaloryfery. Tradycyjne grzejniki wiszące pod oknami chyba nikomu nie kojarzą się ze słowem estetyka. Zazwyczaj przyjmujemy do wiadomości, że muszą zostać zawieszone, a mniejsze pomieszczenia staramy się ogrzać ogrzewaniem podłogowym. Czy jest to najlepszy sposób?

Jeszcze do niedawna było to dobre rozwiązanie. Grupa inżynierów z Gniezna, która założyła markę3Thermo, krok po kroku zaczyna rewolucjonizować rynek systemów ogrzewania.

Innowacja ogrzewania a zdrowie domowników

System ogrzewania3Thermo w przeciwieństwie do tradycyjnych kaloryferów zapobiega gromadzeniu się bakterii oraz ich rozprzestrzenianiu po domu. Dzięki podgrzewaniu ściany a nie powietrza, wilgotność w pomieszczeniu pozostaje optymalna. Dzięki zapobiegamy powstawaniu grzyba i podnosimy termoizolacyjność przegrody (sucha przegroda posiada większy opór grzewczy).

Bezpieczeństwo i trwałość

Grzejniki podtynkowe 3Thermo skonstruowano w taki sposób, aby zapewnić domownikom stu procentowe bezpieczeństwo. Ograniczenie przepływu wody tylko do dolnego kolektora powoduje, że nie bierze ona udziału w transporcie ciepła pod tynkiem.

Uszkodzenie mechaniczne grzejnika także nie powoduje wycieku wody, ani awarii pozostałych działających na tym samym obwodzie grzejników. To rozwiązanie chroni również użytkownika ogrzewania ściennego przed pękającymi tynkami oraz powstającymi nieestetycznymi smugami wywołanymi polem magnetycznym lub elektrostatyką.

Grzejniki wykonane są ze stopu aluminium, co likwiduje możliwość korozji i zapewnia nienaruszoną instalację na wiele lat. Do transportu wody używany jest kauczukowy EPDM, materiał ekologiczny z udowodnioną stabilnością chemiczną aż przez 50 lat. System instalacji grzejników 3Thermo, jest systemem wcześniej nieznanym hydraulikom, ponieważ do tej pory nie był on stosowany w systemach centralnego ogrzewania. Obecnie 3Thermo jest jedyną firmą na rynku oferującą tak łatwy montaż przy realizacji ogrzewania ściennego.

Estetyka

3Thermo rozwiązuje także inne wcześniej spotykane problemy w systemach ściennych, takie jak odbarwienia na ścianach pozwalające zobaczyć przebieg całej instalacji. Ponieważ dostarczają ciepło za pomocą radiatora, a nie elektrycznego przewodu oporowego, nie zostaje wytworzone pole magnetyczne przyciągające kurz oraz ładunki pozostawiające smugi. Przez to, że grzejnik jest ukryty pod tynkiem, można śmiało zagospodarować przestrzeń, nie martwiąc się o walory estetyczne i projektując swoje wymarzony dom.

Dzięki nowoczesnemu systemowi grzewczemu w stosunku do systemów konwekcyjnych producenci szacują redukcję kosztów utrzymania na poziomie 40%.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH