Modne i nowoczesne lampy. Fot. Dutchhouse

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Modne i nowoczesne lampy. Fot. Dutchhouse
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
05 paź 2017 11:33

Oświetlenie: kolekcja lamp, która powstała z miłości do ludzi, planety i piękna

Nowa marka lamp Good&Mojo, które idealnie wpisują się w najmodniejsze w tym sezonie ekologiczne wnętrza. Są one także przejawem troski firmy o środowisko naturalne i ludzi pokrzywdzonych przez los.

Holenderska firma It's About RoMi, znana głównie z designerskich, nowoczesnych i industrialnych opraw oświetleniowych, wypuściła markę lamp Good&Mojo, które idealnie wpisują się w najmodniejsze w tym sezonie ekologiczne wnętrza. Są one także przejawem troski firmy o środowisko naturalne i ludzi pokrzywdzonych przez los.

Good & Mojo to koncept projektowy It's About RoMi, w którym chodzi nie tylko o tworzenie pięknych i modnych lamp, ale także o troskę o ludzi potrzebujących pomocy. Uchodźcy oraz mieszkańcy Trzeciego Świata z rejonów, gdzie z powodu zacofania cywilizacyjnego bądź klęsk żywiołowych nie ma prądu, otrzymują od fundacji WakaWaka lampy solarne, poprawiające komfort ich życia. Właśnie na konto tej organizacji firma It's About RoMi przekazuje 5 % zysku z każdego sprzedanego produktu Good & Mojo. Kupując więc modele z tej linii, pośrednio i my wspieramy ten szczytny, humanitarny cel.

Zobacz także: Aranżacja łazienki: 10 sposobów na oświetlenie lustra

Dbałość o naszą planetę to druga idea, która przyświecała powstaniu tego konceptu. Wszystkie lampy Good & Mojo są produkowane tradycyjnymi metodami w małych zakładach rzemieślniczych, w których do pracy używa się ludzkich rąk, a nie maszyn zużywających prąd i zanieczyszczających środowisko. Wytwarza się je z materiałów pochodzących z recyklingu, np. zużytych tkanin, opon czy makulatury, a przede wszystkich z surowców odnawialnych, takich jak korek, bambus, trociny, liście bananowca, suszone trawy i inne rośliny.

Chociaż te produkty są nowe, mają już swoją historię, bo projektanci marki materiały do ich wyrobu wyszukują w różnych miejscach na Ziemi, jak choćby na filipińskich polach czy w dzikich górach Azji. W efekcie ich starań powstają lampy, przyciągające wzrok nie tylko dopracowanymi w każdym szczególe formami, ale i oryginalnością. Znakomicie odnajdą się we wnętrzach urządzonych w stylu eko, jak i w minimalistycznych i loftowych aranżacjach, którym dodadzą ciepła i naturalności.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH