Inteligentne urządzenia AGD. Robot VR 302Fot. Vileda

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Inteligentne urządzenia AGD. Robot VR 302Fot. Vileda
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
08 maj 2018 14:29

Pięć urządzeń smart, które ułatwią Ci życie

Prowadzisz intensywny tryb życia, ciągle jesteś zabiegany i brakuje Ci czasu na domowe obowiązki, a jednocześnie chcesz mieć wszystko pod kontrolą? Sporym ułatwieniem są inteligentne urządzenia.

Inteligentne urządzenia przestają być postrzegane jako luksus – ich posiadanie staje się standardem wyposażenia domu. Poznajmy kilka innowacyjnych rozwiązań! 

Urządzenia AGD i RTV w wersji smart, systemy sterowania, zabezpieczeń i kontroli czy nowoczesne aplikacje nie tylko wyraźnie poprawiają komfort życia i ograniczają czas poświęcany na codzienne prace w domu, mogą również znacznie obniżyć zużycie energii lub zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa.

Miej pełnię kontroli

Zintegrowane systemy w technologii domu inteligentnego łączą kilka obowiązków w jedno centrum kontroli – za pomocą jednego pilota lub aplikacji możemy sterować pracą klimatyzacji, wentylacji, centralnego ogrzewania, oświetlenia, alarmu, zamków drzwiowych oraz monitoringu domu. Umożliwia to łatwiejsze zarządzanie i zmniejszenie zużycia energii nawet o 30%.

Zobacz także: Mały dom: projekt niedrogi w budowie i utrzymaniu

Po zainstalowaniu odpowiednich czujników (np. ruchu, wilgotności powietrza, światła, gazu) system może automatycznie obniżyć temperaturę w domu, np. po otwarciu okna, samodzielnie wyłączyć światło lub odłączyć od zasilania nieużywane urządzenia, a jednocześnie poinformować nas o wszelkich zdarzeniach niepożądanych.

Otwieraj drzwi bez użycia kluczy

Jedną z ciekawszych innowacji w branży zabezpieczeń domu są zamki wykorzystujące elektroniczny system klucza. Posiadacze takiego rozwiązania mogą zapomnieć o ciągłym noszeniu kluczy oraz nie martwić się o ich zgubienie. 

Uruchom przepływ wody nie dotykając baterii

Śmiało można powiedzieć dziś, że nowoczesna armatura sanitarna zalicza się do segmentu produktów smart. Bezdotykowe uruchamianie przepływu wody lub aplikacje pozwalające monitorować stan jej zużycia to elementy, które potrafią zaskoczyć nawet największego fana gadżeciarskich rozwiązań. 

Steruj AGD leżąc na kanapie

Inteligentne technologie na dobre zagościły także w naszych kuchniach. Podczas wyboru sprzętu AGD skłaniamy się ku rozwiązaniom, które nie tylko zapewniają funkcjonalność, ale też najwyższy komfort. Stąd też producenci oferują rozbudowane aplikacje, dzięki którym możemy np. włączyć piekarnik i podgrzać zostawiony w nim wcześniej posiłek na chwilę przed powrotem do domu.

Odpoczywając po kolacji, z pozycji telefonu uruchomimy okap w określonym trybie pracy i na określony czas, a na platformie dedykowanej urządzeniu wielofunkcyjnemu wybierzemy jeden z tysięcy gotowych przepisów na kolejny dzień. Intuicyjne aplikacje poinformują także o konieczności wymiany części czy bezpiecznie wyłączą urządzenie w sytuacji awaryjnej.

Zrób porządek za jednym kliknięciem

Na rynku jest coraz więcej rozwiązań, które z powodzeniem uwalniają nas także od konieczności wykonywania uciążliwych domowych obowiązków. A do takich na pewno możemy zaliczyć sprzątanie. Zaawansowane technologicznie roboty mogą nas wyręczyć w codziennym czyszczeniu podłóg i dywanów.

To Cię również zainteresuje: Płytki do łazienki: zobacz 25 najmodniejszych kolekcji

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH