Kolekcja Rococo. Fot. Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Kolekcja Rococo. Fot. Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 kwi 2018 09:39

Piękna porcelana - kolekcje dla wielbicieli klasyki

W dzisiejszych, zabieganych czasach zdarza nam się zapominać o celebracji codziennych, z pozoru zwykłych chwil z najbliższymi.

Nie ma znaczenia, czy jest to szybka kawa z mamą, czy niedzielny obiad z całą rodziną - dzięki historycznym porcelanowym fasonom z Ćmielowa codzienność przywdzieje odświętne szaty. Lwów i Rococo to dwie kolekcje, które zachwycają od lat. 

Rococo to symbol, niepowtarzalnego, ćmielowskiego wzornictwa. Ponadczasowy, XIX-wieczny fason od lat, z dumą zdobi polskie stoły. Rococo stanowi ikonę polskiej sztuki ceramicznej. Płynna, delikatna forma, harmonijna linia i reliefowe dekoracje przywodzące na myśl wrzeźbioną przez naturę muszlę to kwintesencja klasyki i elegancji. Charakterystyczne wykończenie i unikalny fason idealnie wpasowują się także w ramy współczesnej codzienności. Rococo sprawdzi się, zarówno, jako zastawa eleganckich, wystawnych kolacji, jak towarzysz lekkich, wiosennych aranżacji.

Kolekcja Lwów inspirowana jest zestawem o tej samej nazwie zaprojektowanym w latach 30. XX wieku. Historyczny fason od lat nie traci na aktualności, nieustannie uświetniając aranżację polskich stołów. Charakterystyczne dla stylu Art Deco geometryczne formy naczyń zostały wykończone w unikalny sposób. Uchwyty naczyń przybrały wyrafinowaną formę pąków róży, co nadaje kolekcji niepowtarzalny charakter. Ponadczasowy Lwów, biały, lub wykończony platyną czy złotem, będzie z gracją i urokiem towarzyszyć rodzinnym przyjęciom.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH