Fot. Polski Stół

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Fot. Polski Stół
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 lip 2017 08:48

Piękne porcelana, ceramika i kryształy - zobacz nowości

Do początkowo oferowanych trzech zestawów kolekcji Polski Stół dołączyły kolejne, funkcjonujące już samodzielnie, elementy kolekcji.

Polski Stół to projekt, w którym trzech dolnośląskich producentów: Huta Szkła Kryształowego Julia z Piechowic, Manufaktura w Bolesławcu i Porcelana Kristoff z Wałbrzycha, połączyło siły, tworząc koncept spójnej wzorniczo zastawy stołowej z trzech materiałów: kryształu, kamionki i porcelany. 

Za ideą Polskiego Stołu stało przekonanie, że warto przywrócić na nowo do łask tradycyjne rzemiosło, łącząc różnorodność i specyfikę każdego materiału z unikalnym wzornictwem. Trzy dolnośląskie fabryki stworzyły kolekcję, która powstała w wyniku współpracy zespołów projektowych i wzajemnego poznawania technologii produkcyjnych oraz ponownego odkrywania tradycyjnych metod ręcznie wykonywanych dekoracji: szlifowania w krysztale, stempelkowania na kamionce oraz zdobienia porcelany.

Uwzględniając opinie klientów, każda z firm zdecydowała się na „uwolnienie” wyrobów z każdego zestawu, umożliwiając ich osobną sprzedaż. Ponadto, od czerwca 2017 roku, w sprzedaży ukazały się również całkiem nowe wyroby wchodzące w skład kolekcji Polski Stół, funkcjonujące jako samodzielne elementy, które można dowolnie konfigurować.

Huta Julia, w ramach stałych zestawów, oferuje pojedynczo: szklanki, jajeczniki i kieliszki do wina. Nowymi elementami, zdobionymi sześciokątnym szlifem są zaś: kieliszki do wódki, pucharki do lodów, bomboniery, karafki i miodownice. Manufaktura w Bolesławcu zaproponowała jako rozwinięcie kolekcji m. in. patery, miseczki, maselnice, cukiernice, duże talerze płaskie, łopatki do tortów i dzbanki do zimnych napojów. Porcelana Kristoff również „uwolniła” talerze i miseczki, a dodała jako nowe propozycje talerze głębokie, salaterki, filiżanki, patery, zestawy do przypraw, mleczniki i dzbanki do kawy lub herbaty.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH