Kwarcyt Perla Santana. Fot. Interstone

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Kwarcyt Perla Santana. Fot. Interstone
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
01 marz 2018 08:44

Piękny kwarcyt - na blaty, ściany i posadzki

Kwarcyt to efektowny materiał na blaty kuchenne, a także ściany, posadzki i schody. Nadaje się nie tylko do wnętrz, lecz także na zewnątrz.

Subtelna gra beży, bieli i szarości zamknięta w wyjątkowo trwałym materiale. Tak prezentuje się kamień Perla Santana marki Interstone, czyli kwarcyt wydobywany w słonecznej Brazylii, w nadmorskim stanie Ceara.

Miejsce wydobywania Perla Santana świetnie oddaje jego charakter. Pozyskiwany w Brazylii, w słonecznym stanie Ceara słynącym z malowniczych plaż, wyróżnia się wyjątkową kolorystyką i użyleniem. Na jego powierzchni można odnaleźć delikatne odcienie beżów, bieli i szarości, które zostały zamknięte w materiale o wytrzymałości stali. 

Perla Santana to kamień naturalny należący do rodziny kwarcytów. Jest odporny na niskie i wysokie temperatury, plamy, zarysowania oraz wilgoć. Będzie zatem idealnie nadawał się jako blat kuchenny, na którym bez obaw możemy bezpośrednio przygotowywać posiłki czy nawet stawiać gorące naczynia. W łazience będzie stanowił doskonałe wykończenie strefy prysznicowej czy powierzchni nad wanną. Można wykorzystywać go na schodach, posadzkach i ścianach. Kwarcyt Perla Santana nadaje się nie tylko do wnętrz, lecz także na zewnątrz – jako baza słonecznego tarasu, fontanny czy basenu.

Brazylijski kwarcyt Perla Santana posiada także niezwykłą właściwość charakterystyczną dla onyksu, czyli przepuszczalność światła. Jego podświetlenie sprawi, że każde wnętrze zyska unikalny charakter oraz nabierze ciepła i przytulności. Dzięki podświetleniu uwidacznia się unikatowa faktura kwarcytu, która może stanowić główną ozdobę salonu, łazienki czy kuchennej wyspy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH