Kolekcja Lamiera. Fot. Ceramika Paradyż

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Kolekcja Lamiera. Fot. Ceramika Paradyż
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
04 lip 2017 11:25

Płytki ceramiczne - nowe kolekcje inspirowane drewnem i geometrią

Wzornictwo pięciu nowych kolekcji płytek ściennych i podłogowych, które własnie pojawiły się na rynku nawiązuje do przyrody i naturalnych materiałów, zachwyca strukturą i niepowtarzalną geometrią.

Prowansja odkryta na nowo to koncepcja kolekcji Balance. Płytki odwzorowują strukturę wiekowego drewna, dzięki czemu pozwalają na stworzenie modnego, harmonijnego i ciepłego wnętrza. Ich prosty design można przełamać, różnicując sposób ułożenia lub uzupełniając o dekory. Ozdobne elementy kolekcji wykorzystują nie tylko grafikę, ale też strukturę nawiązującą do charakterystycznych wyżłobień drewnianych belek spalonych słońcem lub wypłukanych deszczem.

Nowy wymiar rustykalności odnajdziemy w kolekcji Foresta. Ta seria płytek podłogowych idealnie odwzorowujących drewno. Efekt ten dodatkowo wzmacnia struktura, ukazująca wypukłości naturalnych słojów drzew. Kolekcja świetnie sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych, rustykalnych oraz urządzonych w stylu eko.

Retro inspiracje w kolekcji Wawel docenią młośnicy wzorzystych posadzek z lat 20-tych ubiegłego stuleci. Wpisuje się ona w bieżący trend fascynacji naturalnymi fakturami i geometrycznymi kształtami. Zamknięte w kwadratowych formach (19,8x19,8 cm), tonalne wzory, można zestawiać w wielu wariantach aranżacyjnych. 

Płytki ścienne z kolekcji Tenone powstały z inspiracji przestrzennym efektem trójwymiarowości. Dzięki unikalnej strukturze, potrafią w spektakularny sposób wykorzystać światło i cienie powstające na niejednorodnej powierzchni.

Metaliczne akcenty w kolekcji Lamiera spodobają się zwolennikom nowoczesnego designu, szczególnie w jego aktualnym, industrialnym wydaniu. Płytki pokryte są matowym szkliwem z zastosowaniem odpowiedniej protekcji. Powierzchnię brązowych kafli zdobią rdzawe, pobłyskujące akcenty, wywołujące ciekawe efekty wizualne. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH