Kolekcja  gresu rektyfikowanego Sherwood; kolory: beż, brąz, szarość, cena: 198x797 mm - 121,15 zł/m2, 150x600 mm - 66,42 zł/m2. Fot. Ceramica Marconi

 
Kolekcja gresu rektyfikowanego Sherwood; kolory: beż, brąz, szarość, cena: 198x797 mm - 121,15 zł/m2, 150x600 mm - 66,42 zł/m2. Fot. Ceramica Marconi  
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 lis 2016 11:31

Płytki jak drewno - zobacz nową kolekcję

Nawiązywanie w aranżacjach wnętrz do natury to trend, który już od dawna gości w naszych domach.

Naturalne materiały tj. drewno czy kamień dominują w stylu skandynawskim, rustykalnym. Takie materiały wymagają jednak wyjątkowej pielęgnacji, ale i na to znaleziono już sposób! 

Idealne połączenia naturalnego motywu, który niesie za sobą drewno i wygody w użytkowaniu, jaką zapewniają płytki ceramiczne, ma już swoją nazwę. Seria Sherwood od Ceramica Marconi to gres drewnopodobny o skandynawskim rodowodzie. Do złudzenia przypomina prawdziwe drewno, odtwarzając jego charakterystyczne niuanse. Wyraźnie zarysowane słoje, nieregularny kształt, różnobarwność i przenikanie się kolorów, to tylko niektóre cechy tej serii.
Nowa kolekcja od Ceramica Marconi to nietuzinkowy, mocny akcent, który uzupełni jasne przestrzenie, nadając im domowego ciepła i sprawiając, że staną się bardziej przytulne. Płytki z serii Sherwood występują w 3 modnych tonacjach kolorystycznych: beż, brąz i szarość, dzięki czemu mamy możliwość idealnie wkomponować je w nasze wnętrza.
Płytki ceramiczne, w odróżnieniu od drewna, to rozsądne rozwiązanie do łazienek i kuchni, gdzie powierzchnia narażona jest na kontakt z wodą i detergentami, a także stale podwyższoną wilgotność powietrza. Płytki, w odróżnieniu od drewna, nie absorbują wilgoci, przez co nie ulegają odkształceniu i są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Są także odporne na działanie zmiennych temperatur, co znajduje swoje zastosowanie w przypadku ogrzewania podłogowego. Ich kolejnym atutem jest trwałość i odporność na ścieranie, dzięki czemu można je stosować w pomieszczeniach narażonych na wzmożony ruch, w obuwiu wyjściowym.

Cała ta funkcjonalność łączy się z przyjemną estetyką, wprowadzającą do wnętrz niepowtarzalny klimat. Ta wyjątkowo praktyczna alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych nada aranżacjom nie tylko nowoczesnego charakteru, ale także ciepła płynącego z inspiracji naturą.WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH