Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Kafloteka

Fot. Kafloteka
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 06 wrz 2016 08:23 (aktualizacja: 07 wrz 2016 10:23)

Płytki wykonane ręcznie - zobacz projekt polskiej pracowni

Ta wyjątkowa w skali Polski pracownia ceramiczna specjalizuje się w ręcznej produkcji kafelków oraz dekorów.

Pracownia Kafloteka jest odpowiedzią na chęć indywidualnego podejścia do wystroju wnętrz i daje możliwość nadania im oryginalnego charakteru – klient ma wpływ na wybór kształtu, wymiaru oraz koloru pożądanych płytek i może wirtualnie uczestniczyć w procesie produkcyjnym.

Założyciel pracowni, Aleksander Gavlas jest Kresowiakiem z Wilna, który doświadczenie w rzemiośle artystycznym zdobywał w Paryżu, w Gdańsku i na Kaszubach. Jak sam podkreśla „specyfiką ręcznej produkcji są minimalne różnice między poszczególnymi płytkami. Jednak dla wielu osób właśnie te różnice stanowią wartość samą w sobie i namacalny dowód wyjątkowości wyrobu na tle oferty rynkowej”. Nie bez znaczenia jest chęć nadania wnętrzu mieszkalnemu oryginalnego rysu, który odróżni je od mieszkań znajomych. Kafelki można układać w kuchni lub w łazience, a także w salonie, którego fragment może zostać w ten sposób zgrabnie zaakcentowany lub wizualnie wyodrębniony. Płytki Kafloteki zapadają w pamięć i nadają mieszkaniu osobowość, nawiązując do tradycji rzemieślniczej.

Pracownia Kafloteka stanowi alternatywę dla masowej produkcji, a zarazem stara się rozpowszechniać tradycyjne rozwiązania w zakresie wykończenia wnętrz. Inspiracją do założenia pracowni były dla jej właściciela lata spędzone we Francji a bezpośrednim impulsem – wizyta w Pałacu Papieży w Awinionie, gdzie w bardzo dobrym stanie zachowały się średniowieczne płytki ceramiczne.

Kafloteka stawia na niepowtarzalność, co stanowi jeden z jej wyróżników w dobie monotonnego podobieństwa produktów różnych producentów. W Kaflotece klient staje się współtwórcą swoich kafelków – poprzez wybór kształtu, rozmiaru i koloru wpływa bezpośrednio na ostateczny kształt zamówienia. Aktualna oferta pracowni obejmuje dziesięć kształtów i wymiarów kafli dostępnych w około dwudziestu kolorach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA