Miłośników niebagatelnych rozwiązań z całą pewnością zainteresuje wspomniana już jodła francuska Chevron, dostępna zarówno w desce, jak i w parkiecie. Niecodzienny wzór ułożenia podłogi pozwoli nam osiągnąć spektakularny efekt, czyniąc nasze wnętrze eleganckim i ekskluzywnym. Fot. FertigDeska Chevron Orzech Elegance

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Miłośników niebagatelnych rozwiązań z całą pewnością zainteresuje wspomniana już jodła francuska Chevron, dostępna zarówno w desce, jak i w parkiecie. Niecodzienny wzór ułożenia podłogi pozwoli nam osiągnąć spektakularny efekt, czyniąc nasze wnętrze eleganckim i ekskluzywnym. Fot. FertigDeska Chevron Orzech Elegance
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
05 maj 2016 11:18

Podłoga dwuwarstwowa - zobacz nową kolekcję desek

Dwuwarstwowe deski i parkiety zdobią polskie domy od lat. Urzekają naturalnym pięknem i kuszą innowacyjną funkcjonalnością. Dzisiaj jednak, wybierając podłogę, zwracamy uwagę także na unikalny design produktu – zgodnie ze światowymi trendami.

Szybki montaż, łatwa pielęgnacja czy ponadprzeciętna wytrzymałość to tylko kilka z licznych zalet tych produktów. Rozwój branży i nieustanne pojawianie się nowych trendów sprawia, że obecnie paleta dostępnych dwuwarstwowych desek i parkietów, wzornictwo i kolory pozwalają wybrać podłogę skrojoną na miarę.

Podłoga szyta na miarę

Jeszcze kilka lat temu oferta funkcjonalnych dwuwarstwowych desek i parkietów ograniczała się jedynie do standardowych wzorów ułożenia i najpopularniejszych odcieni naturalnego surowca. Dzisiaj możliwości są praktycznie nieograniczone. Nowoczesne formuły barwienia pozwalają uzyskać niepowtarzalny efekt kolorystyczny, więc jest w czym wybierać. W samym segmencie podłóg bielonych znajduje się obecnie kilka wariantów bieli do wyboru.

Możemy zdecydować się odcienie ciepłe, szare lub te nawiązujące do barwy surowego dębu, jak np. Dąb Alabastro z kolekcji Color Inspiration od Jawor-Parkiet. W palecie dostępnych produktów znajdują się także podłogi barwione na ciemno, deski barwione przy użyciu naturalnych pigmentów, a nawet odporne na wilgoć i działanie grzybów drewno termowane. Dowolny jest także wybór sposobu wykończenia powierzchni – delikatnie postarzające szczotkowanie, optycznie wydłużająca faza V2 czy eksponująca pojedyncze elementy podłogi faza V4.

Dwie warstwy, wiele zalet

Cały sukces podłóg dwuwarstwowych, takich jak np. FertigDeska i FertigParkiet firmy Jawor-Parkiet, tkwi w ich budowie. Warstwa wierzchnia, zwana także szlachetną, o grubości nawet do 6 mm, wykonana jest z drewna dębu, jesionu lub egzotycznego. W odróżnieniu od popularnych na rynku podłóg trójwarstwowych, warstwa spodnia także wykonana jest ze szlachetnego i trwalszego drewna liściastego.

Warstwy te ułożone są względem siebie prostopadle, a fakt, że drewno liściaste jest znacznie twardsze niż iglaste, pozwala ograniczyć do minimum pracę drewna i uczynić podłogę w znacznym stopniu odporniejszą na skurcze i rozkurcze zachodzące, np. pod wpływem zmiany wilgotności otoczenia. Właśnie za sprawą warstwowej konstrukcji podłogi te są ponadto rekomendowane do stosowania na ogrzewaniu podłogowym – technologia ta umożliwia cyrkulację powietrza.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH