Podłoga Bambus Naturalny Olejowany. Fot. Wild Wood

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Podłoga Bambus Naturalny Olejowany. Fot. Wild Wood
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 paź 2016 08:13

Podłogi bambusowe - piękne i trwałe

Orientalny, doceniany od setek lat, wyjątkowo trwały, a w dodatku świetnie się prezentujący. Bambus to surowiec, który coraz częściej jest wykorzystywany w branży wnętrzarskiej.

Jedną z polskich marek produkujących podłogi bambusowe jest Wild Wood od Domino. Teraz firma wprowadza na rynek kolejne znakomite deski z tej rośliny: Bambus Burbon, Bambus Grey i Bambus Naturalny Olejowany UV.

Dlaczego bambus?

Wykorzystanie egzotycznego surowca w produkcji podłóg może niektórych dziwić, ale w kulturze Wschodu bambus już od wielu wieków jest stosowany do budowy konstrukcji domów, ogrodzeń, rusztowań czy tratw. Kilka lat temu stał się także popularny w Europie.Domino zdecydowało się na wprowadzenie do oferty marki Wild Wood podłóg bambusowych, ponieważ tropikalną trawę charakteryzują lepsze właściwości niż krajowe gatunki drzew. Bambus ma wyższe parametry trwałości, a na deskach z niego wykonanych nie występują przebarwienia wywołane promieniami UV.

Piękne i ekologiczne

Bambusowe podłogi są nie tylko funkcjonalne, ale również efektowne. Kolor bambusu jest powszechnie kojarzony jako jasny, słomkowy, jednak Wild Wood oferuje deski bambusowe o różnych odcieniach: przez karmelowy i miodowy, aż do orzechowego. Podłogi bambusowe mogą zostać wykończone na różne sposoby: na wysoki połysk, być matowe, heblowane oraz półmatowe, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do wnętrza. Oferowane deski bambusowe są gotowe do układania. Nie trzeba ich cyklinować, lakierować, pastować czy olejować – wystarczy wybrać, a będą cieszyć oko przez długie lata.

Podłogi bambusowe są nie tylko trwałe i piękne, ale także ekologiczne. Produkuje się je z łatwo odnawialnej rośliny, która po ścięciu odrasta w ciągu zaledwie kilku lat. Bambus jest bardzo niewymagający w uprawie oraz odporny na działanie szkodników. Lakiery stosowane do konserwacji desek są proste w pielęgnacji i nie zawierają żadnych konserwujących i drażniących substancji, co czyni z nich rozwiązanie idealne dla domów, w których mieszkają dzieci.

Nowe produkty w kolekcji

Wychodząc naprzeciw rosnącej popularności podłóg bambusowych, Domino rozszerzyło kolekcję podłóg bambusowych o kolejne produkty: Bambus Burbon, Bambus Grey oraz Bambus Naturalny Olejowany UV. Nowe pozycje stanowią doskonałe uzupełnienie oferty kolorystycznej podłóg Wild Wood i sprawdzą się we wnętrzach o zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym charakterze. Dają duże możliwości aranżacji pomieszczeń, w których zostały wykorzystane i tak jak pozostałe podłogi bambusowe z oferty marki są ekologiczne i wykonane z wysokiej jakości materiału. Dzięki rewolucyjnej technologii UniClick można je szybko i łatwo zamontować. Konstrukcja wpustu i pióra pozwala na zatrzaskowe łączenie desek oraz sprawia, że powstawanie szczelin między deskami jest niemal niemożliwe.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Diana, 2018-03-04 22:17:55

    Deski Bambusowe Karmel Lakierowany Uniclic 1850x125x14mm 4V firmy Domino Wild Wood są bardzo podatne na zarysowania (powierzchnia lakieru). Rysy powstają nawet po odkurzaniu, przy ostrożnym użytkowaniu nie sposób upilnować uniknięcia rys. Producent nie uznaje reklamacji, twierdząc ze to uszkodzenia mechaniczne. Zwykłe panel klasy C3 są bardziej odporne!! Deski bardzo trzeszczą na zamkach!!! Nie polecam tych desek bambusowych. Może inny producent, ale na pewno nie DOMINO....

POLECAMY W SERWISACH