Podłoga Bambus Naturalny Olejowany. Fot. Wild Wood

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Podłoga Bambus Naturalny Olejowany. Fot. Wild Wood
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 paź 2016 08:13

Podłogi bambusowe - piękne i trwałe

Orientalny, doceniany od setek lat, wyjątkowo trwały, a w dodatku świetnie się prezentujący. Bambus to surowiec, który coraz częściej jest wykorzystywany w branży wnętrzarskiej.

Jedną z polskich marek produkujących podłogi bambusowe jest Wild Wood od Domino. Teraz firma wprowadza na rynek kolejne znakomite deski z tej rośliny: Bambus Burbon, Bambus Grey i Bambus Naturalny Olejowany UV.

Dlaczego bambus?

Wykorzystanie egzotycznego surowca w produkcji podłóg może niektórych dziwić, ale w kulturze Wschodu bambus już od wielu wieków jest stosowany do budowy konstrukcji domów, ogrodzeń, rusztowań czy tratw. Kilka lat temu stał się także popularny w Europie.Domino zdecydowało się na wprowadzenie do oferty marki Wild Wood podłóg bambusowych, ponieważ tropikalną trawę charakteryzują lepsze właściwości niż krajowe gatunki drzew. Bambus ma wyższe parametry trwałości, a na deskach z niego wykonanych nie występują przebarwienia wywołane promieniami UV.

Piękne i ekologiczne

Bambusowe podłogi są nie tylko funkcjonalne, ale również efektowne. Kolor bambusu jest powszechnie kojarzony jako jasny, słomkowy, jednak Wild Wood oferuje deski bambusowe o różnych odcieniach: przez karmelowy i miodowy, aż do orzechowego. Podłogi bambusowe mogą zostać wykończone na różne sposoby: na wysoki połysk, być matowe, heblowane oraz półmatowe, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do wnętrza. Oferowane deski bambusowe są gotowe do układania. Nie trzeba ich cyklinować, lakierować, pastować czy olejować – wystarczy wybrać, a będą cieszyć oko przez długie lata.

Podłogi bambusowe są nie tylko trwałe i piękne, ale także ekologiczne. Produkuje się je z łatwo odnawialnej rośliny, która po ścięciu odrasta w ciągu zaledwie kilku lat. Bambus jest bardzo niewymagający w uprawie oraz odporny na działanie szkodników. Lakiery stosowane do konserwacji desek są proste w pielęgnacji i nie zawierają żadnych konserwujących i drażniących substancji, co czyni z nich rozwiązanie idealne dla domów, w których mieszkają dzieci.

Nowe produkty w kolekcji

Wychodząc naprzeciw rosnącej popularności podłóg bambusowych, Domino rozszerzyło kolekcję podłóg bambusowych o kolejne produkty: Bambus Burbon, Bambus Grey oraz Bambus Naturalny Olejowany UV. Nowe pozycje stanowią doskonałe uzupełnienie oferty kolorystycznej podłóg Wild Wood i sprawdzą się we wnętrzach o zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym charakterze. Dają duże możliwości aranżacji pomieszczeń, w których zostały wykorzystane i tak jak pozostałe podłogi bambusowe z oferty marki są ekologiczne i wykonane z wysokiej jakości materiału. Dzięki rewolucyjnej technologii UniClick można je szybko i łatwo zamontować. Konstrukcja wpustu i pióra pozwala na zatrzaskowe łączenie desek oraz sprawia, że powstawanie szczelin między deskami jest niemal niemożliwe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH