Fot. Hotpoint

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Fot. Hotpoint
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
28 wrz 2016 15:31

Popcorn i grillowane przekąski z nowoczesnej mikrofalówki

Wystarczy nowoczesna mikrofalówka, z funkcją grill i crisp, żeby w kilka chwil wyczarować smakowite, soczyste lub chrupiące dania.

Szaszłyki, frytki, zapiekanki lub typowo włoskie bruschetty to tylko kilka pomysłów na smaczne, ciepłe przekąski, które idealne sprawdzą się, jeśli planujemy zaprosić znajomych na wspólne oglądanie meczu. Wielu osobom wydaje się jednak, że są pracochłonne, a do tego wymagają przygotowywania w piekarniku. Nic bardziej mylnego.

Nie tylko popcorn

Wiele osób wykorzystuje mikrofalówkę tylko w jednym celu – podgrzewa w niej jedzenie. Niektórzy dodatkowo prażą w niej popcorn. Starsze modele nie posiadają bowiem innych, bardziej zaawansowanych funkcji, które z powodzeniem mogą zastąpić niejeden profesjonalny piekarnik. Jednak nowoczesne mikrofalówki doskonale sprawdzają się w tej roli. Przykładem mogą być rozwiązania z linii HOTPOINT COLLECTION, które cechuje nie tylko nowoczesny design, ale też praktyczność oraz funkcjonalność (model MP 996 IX HA to aż 14 programów, 7 poziomów mocy i 40 litrów pojemności).

Równomierne gotowanie

Jednym z najważniejszych wyróżników mikrofalówki Hotpoint jest technologia Multiwaves, która zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz komory kuchenki. Jest to możliwe dzięki dwóm źródłom dystrybucji fal mikrofalowych w równych odstępach czasowych, co usprawnia przygotowywanie potraw.

Chrupiące i soczyste

Kolejną z innowacyjnych technologii wykorzystanych w nowoczesnej mikrofalówce Hotpoint jest Dynamic Crisp. Składa się ona z trzech elementów – specjalnego talerza, wspomnianego systemu emisji Multiwaves oraz grilla. Dzięki temu możemy osiągnąć odpowiednią temperaturę w optymalnym czasie, a nasze potrawy pozostają chrupkie i soczyste.

Błyskawiczne rozmrożenie

Mikrofalówka może służyć także do rozmrażania potraw. W omawianym modelu możliwe jest to dzięki funkcji Rapid Defrost. System dystrybucji Multiwaves oraz specjalnie zaprogramowany algorytm zapewnia idealne rozmrażanie potraw w bardzo krótkim czasie. Dla porównania rozmrożenie 500 gr mięsa dzięki temu programowi zajmuje jedynie 7 minut, zamiast 14 minut w standardowym programie.

Termoobieg nie tylko w piekarniku

Jeśli do tej pory wydawało się Wam, że termoobieg to domena wyłącznie piekarników, to chcielibyśmy Was wyprowadzić z błędnego przekonania. Funkcja ta obecna jest w nowoczesnych mikrofalówkach i daje możliwość równoczesnego przyrządzania różnego rodzaju potraw, które wymagają takiej samej temperatury pieczenia. Wentylator umieszczony za tylną ścianką urządzenia wdmuchuje powietrze poprzez element grzewczy do jego wnętrza, co umożliwia szybkie i równomierne pieczenie potrawy na każdym poziomie.

Mikrofalówki przyszłości

To tylko niektóre z funkcji, jakie posiadają nowoczesne mikrofalówki. Można w nich przygotować praktycznie wszystkie dania – grillowane, chrupiące czy na parze. Z takim urządzeniem tylko od nas zależy, co zaserwujemy naszym gościom. A wszystko dużo szybciej, niż w standardowym piekarniku. Dzięki temu zaoszczędzony czas będziemy mogli poświęcić na wspólne kibicowanie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH