Fot. salony Agata

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Fot. salony Agata
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
26 wrz 2016 11:59

Sofa XXI wieku – nowoczesny mebel wielofunkcyjny

Współczesne modele sof wzbogacane są różnymi udogodnieniami, które zwiększają ich funkcjonalność. Modele rozkładane to już codzienność. Z funkcją relaksu mamy do czynienia coraz częściej.

Ekspert salonów Agata ujawnia, jakie jeszcze udogodnienia już wkrótce zmienią nasze wyobrażenia o komfortowym wypoczynku.

W sklepach meblowych coraz częściej spotkamy nowoczesne sofy, które przyciągają naszą uwagę nie tylko nietypowym kształtem czy atrakcyjnym designem, lecz także szeregiem innych udogodnień. Funkcjonalność takich mebli zwiększa m.in. zautomatyzowana konstrukcja, wbudowane multimedia czy łatwoczyszcząca tkanina tapicerska.

Mebel do zadań specjalnych

Nowoczesna sofa to coraz częściej mebel modułowy, którego kształt projektujemy sami, dobierając elementy najlepiej pasujące do naszych potrzeb. Układ modułów możemy też w dowolnej chwili zmienić. W ten sposób zyskujemy dodatkowe możliwości aranżacyjne.

Coraz częściej stosowanym udogodnieniem są także regulowane zagłówki i wysuwane podnóżki. Dzięki nim możemy dopasować kształt mebla do dowolnej pozycji siedzenia. Już taka sofa oferuje nam znacznie więcej niż klasyczne meble wypoczynkowe.

Tymczasem różnych udogodnień cały czas przybywa. Najnowocześniejsze sofy posiadają m.in. praktyczne schowki i kieszenie na książki, gazety i różne drobiazgi, a także wbudowane lampki czy indukcyjne ładowarki do smartfonów. Korzystanie z dodatkowych funkcji może być w pełni zautomatyzowane. Specjalny pilot pozwala na regulację ułożenia zagłówków, włączanie podświetlenia czy uruchamianie wbudowanego w mebel zestawu audio. Znajdziemy także modele z wysuwanymi blatami, które mogą pełnić funkcję stolika – podkreśla Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów Agata.

Wypoczynek przyszłości

Dzięki takiej sofie wszystko, co potrzebne, będziemy mieć na wyciągnięcie ręki lub poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Jednak nawet tak nowoczesny mebel narażony jest na różnego rodzaju zabrudzenia. W tym zakresie z pomocą przychodzą producenci nowoczesnych tkanin tapicerskich. Takie materiały meblowe są nie tylko bardzo trwałe, lecz także posiadają specjalne właściwości, dzięki którym w łatwy sposób pozbędziemy się różnego rodzaju plam. Jeśli, oprócz szybkiego dostępu do funkcjonalnych udogodnień, nie będziemy musieli się także obawiać o czystość mebli, komfort naszego wypoczynku będzie nieporównywalnie większy niż dotychczas.

Materiały meblowe o właściwościach hydrofobowych lub łatwoczyszczących posiadają specjalną powłokę ochronną, która znacznie ułatwi utrzymanie naszej sofy w czystości. Plamy z takich tkanin schodzą bardzo szybko i to bez użycia żadnych środków chemicznych. Najczęściej wystarczy woda, ściereczka czy ręcznik papierowy, żeby po zabrudzeniu nie pozostał żaden ślad. Sofy w takich tkaninach są dostępne w salonach Agata - wystarczy zapytać sprzedawcę, by uzyskać niezbędną pomoc podczas wyboru materiału meblowego – dodaje Angelika Anusiewicz-Bochenek.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH