Z mopem Ultramax marki Vileda świąteczne porządki będą łatwiejsze i szybsze. Fot. Vileda

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Z mopem Ultramax marki Vileda świąteczne porządki będą łatwiejsze i szybsze. Fot. Vileda
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
13 gru 2017 09:47

Świąteczne porządki - dobrze je zaplanuj

„Święta tuż, tuż” – od połowy listopada słychać to hasło na każdym kroku. Zamiast jednak zabrać się za porządki od razu, odkładamy je z nadzieją, że cudownie zrobią się same. Do świąt zostały tylko dwa tygodnie, więc jeśli jeszcze nie zaczęłaś, teraz to już ostatni dzwonek!

Radzimy, jakie produkty wybrać i co zrobić, by szybko nadrobić zaległości i uporać się z bałaganem od ręki. Świąteczne porządki to coś więcej, niż sobotnia walka z bałaganem. Tu potrzeba planu, systematyczności i grupy zawodników. Wiele kobiet, pracujących i mających rodziny, uparcie wierzy, że same zapanują nad nieporządkiem, prezentami i gotowaniem.

Zapał mija już po dwóch dniach pracy, a marzenia o czystym mieszkaniu, trafionych podarunkach i pysznych potrawach odkładane są na kolejny rok. Aby tego uniknąć przedstawiamy 7 rzeczy, które w prosty i przede wszystkim szybki sposób pozwolą zapanować nad bałaganem – nawet na dwa tygodnie przed Wigilią!

Wyrzuć to, co niepotrzebne 

Niestety, żadne przedświąteczne porządki nie obędą się bez wyrzucania. Mamy bowiem tendencję do zostawiania czegoś na potem, zgodnie z dewizą „to się jeszcze może przydać”. Tymczasem, myślą przewodnią porządków, powinna być zasada „3P”. Jeśli dana rzecz nie jest piękna, pożyteczna lub pamiątkowa, bez zbędnych sentymentów powinniśmy się jej pozbyć.

Zobacz także: Zobacz dekoracje i meble inspirowane kamieniami szlachetnymi

To uporządkuje zagraconą przestrzeń i sprawi, że nawet zwykłe przetarcie szafki, półki lub regału wilgotną szmatką, da spektakularny efekt. Pamiętajmy też, aby sprzątać od góry do dołu – czyli wysokie szafki, żyrandole i ściany porządkujemy w pierwszej kolejności – zabezpieczamy się tym samym od ponownego odkurzania czy zmywania podłogi.

Odpowiednie worki do odkurzacza 

O tym, czy odkurzymy szybko i dokładnie, bardzo często decyduje odpowiedni worek do odkurzacza. To, czy będzie dla nas pomocą w porządkach zależy od jego pozornie niewidocznych cech, m.in. wysokiego poziomu filtracji lub wykonania z łatwo przepuszczającego powietrze materiału. Te cechy posiadają syntetyczne worki do odkurzaczy (np. Worwo Anti-Odour).

Worki te mają o 29% lepszą filtrację od zwykłych worków papierowych, dzięki czemu zatrzymują cząsteczki mniejsze nawet od ludzkiego włosa – mówi Piotr Bieńkowski, ekspert firmy WORWO, polskiego producenta worków do odkurzaczy. Worki syntetyczne pozwalają także na dokładniejsze wypełnienie komory odkurzacza. Ich wybór pozwala więc nie tylko na szybsze i dokładniejsze pozbycie się kurzu. Jest to też bardziej ekonomiczne rozwiązanie – przekonuje ekspert.

Ssawki do zadań specjalnych

Odpowiednie ssawki i akcesoria do odkurzacza także znacznie podniosą jego funkcjonalność. W świątecznych porządkach, szczególnie w domach, w których żyją zwierzęta, naszym niezastąpionym kompanem może okazać się turboszczotka. To akcesorium pozwala na dokładne zebranie sierści, szczególnie z dywanów o długim włosiu. Turboszczotka doskonale wydobywa też piach i kurz z wykładzin, dzięki czemu przedświąteczne trzepanie dywanów możemy spokojnie przełożyć do wiosennych porządków – dodaje ekspert firmy WORWO, Piotr Bieńkowski.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gracjana, 2018-01-02 11:57:33

    Jak dobrze, że już po światach...wszystko dobrze, tylko żeby nie te sprzątanie... Na świata zawsze zaopatruję się w dobra \"amunicję\" typu dobre płyny do szyb,środki do mycia i tym podobne. Wszystko to kupuję w sklepie z chemią niemiecką perfekt-haus z Warszawy. Sklep ma przystępne ceny i na pewno tańsze niż w osiedlowych sklepikach.

POLECAMY W SERWISACH