Fot. GTV

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Fot. GTV
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 wrz 2016 11:07

Światło na jesienne wieczory

Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać niezwykły nastrój i stworzyć w swoim mieszkaniu klimatyczną aranżację świetlną na długie jesienne wieczory.

Pożegnanie ciepłych miesięcy zawsze przychodzi nam z trudem, jednak jesień ma do zaoferowania coś niezwykłego… Wcześnie zapadający zmrok otwiera drzwi naszej wyobraźni i wysuwa domowe oświetlenie na pierwszy plan. Dziś podpowiemy, jak najlepiej wykorzystać niezwykły nastrój i stworzyć w swoim mieszkaniu niezwykle klimatyczną aranżację świetlną na długie jesienne wieczory.

Czasem już pod koniec września nie mamy co liczyć na naturalne światło wpadające przez nasze okna i do ostatnich chwil odwlekające nadejście nie zawsze złotej jesieni. I choć światło słoneczne jest tym najlepszym z możliwych, nie należy popadać w apatię. Wręcz przeciwnie – to doskonały moment, by zmienić coś w naszym wnętrzu i przekonać się, że za pomocą dobrze dobranego, inteligentnego i designerskiego oświetlenia jesień może pokazać swoje spokojne, romantyczne, energetyczne, a czasem zupełnie nieprzewidywalne oblicze.

Recepta na jesienną szarugę

Polska, złota jesień to absolutnie zachwycająca pora roku, jednak częściej mamy okazję do obcowania z jesienną słotą. Zmęczeni wszechobecną szarością wprowadzamy do swojego otoczenia kolor – zwykle w  postaci wielobarwnych dodatków – miękkich poduszek, ciepłych koców i puchatych narzut. Istnieją także inne sposoby, by w trakcie ulewnego października poczuć się pełnym energii i wigoru – wymiana źródeł światła LED na te o ciepłej barwie. Miękkie, ciepłe i rozproszone światło sprawi, że wnętrza staną się bardziej przytulne i komfortowe, symbolicznie odgradzając nas od chłodu za oknem. LEDowe źródła światła dostępne są w szerokim przekroju i palecie temperatury barwowej, więc bez problemu dobierzemy takie, które pomoże nam poczuć się lepiej w czasie jesiennej szarugi.

Swoistą światłoterapią – zwłaszcza dla osób, które cenią sobie elastyczność rozwiązań – jest wielobarwne oświetlenie, które możemy zmieniać i dostosowywać do naszego aktualnego nastroju. - LED RGBW to nasza propozycja dla każdego, kto we własnym wnętrzu ceni wolność wyboru – podkreśla Mateusz Strzałkowski, ekspert firmy GTV. W zależności od samopoczucia czy przewidzianego przeznaczenia, technologia ta pozwala swobodnie poruszać się po całej palecie kolorów RGBW,  a zmiana barw następuje za pomocą dołączanego do zestawu pilota – dodaje ekspert firmy GTV. Do wybory mamy tu 16 barw palety RGBW – od relaksujących, wiosennych odcieni zieleni, przez uspokajające i świeże błękity czy turkusy, na energetycznych, pobudzających do działania czerwieniach kończąc. Dodatkowo, to źródło światła z diodami LED daje możliwość wyboru 4 programów sekwencyjnych - sami więc decydujemy czy poszczególne barwy mają zmieniać się płynnie i spokojnie czy rytmicznie, niemal jak w dyskotekowej kuli. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się zarówno jako główne oświetlenie pomieszczeń, jak również środek służący podkreśleniu wyjątkowych elementów aranżacji – wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego, jaki nastrój chcemy stworzyć w wybranym przez nas miejscu.

Jaśniej? Ciemniej? Nastrojowo!

Jasne, ciepłe oświetlenie podczas czytania książki, miły półmrok podczas wieczornego filmu – w tej sytuacji potrzebujemy dwóch różnych źródeł światła o odmiennym natężeniu. Czy na pewno?

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH