Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się problemu twardej wody jest jej zmiękczenie. Fot. Fotolia

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się problemu twardej wody jest jej zmiękczenie. Fot. Fotolia
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
10 sie 2017 11:33

Woda w domu - zobacz jak zadbać o jej jakość

Irytują Cię trudne do usunięcia osady wapienne na armaturze i ciągły kamień w czajniku? Twoja skóra i włosy po umyciu są wysuszone, a rachunki za ogrzewanie są coraz wyższe?

To oznacza, że jak większość ludzi w Polsce, mieszkasz na terenie, gdzie jest twarda woda.

Dlaczego twarda woda niszczy Twój dom?

Twarda woda zawiera w sobie jony wapnia i magnezu, które łatwo krystalizują, zwłaszcza po podgrzaniu. To one są źródłem wszystkich problemów. Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się problemu twardej wody jest jej zmiękczenie, które w skrócie polega na nieinwazyjnej wymianie kłopotliwego wapnia i magnezu na sód. W taki sposób działają zmiękczacze wody. Wyposażone są w złoże jonowymienne zatrzymujące na swojej powierzchni jony powodujące twardość wody. Urządzenia działają automatycznie, nie wymagają praktycznie żadnej obsługi, poza wsypaniem soli tabletkowanej co około kilka tygodni. Sól tabletkowana po wymieszaniu z wodą okresowo oczyszcza złoże wewnątrz zmiękczacza z jonów wapnia i magnezu, by urządzenie bez przerwy mogło dostarczać do domu zmiękczoną wodę.

Jakie są skutki działania twardej wody?

Twarda woda w domu to same kłopoty. Jej negatywne skutki widać w łazience, kuchni, garderobie, przeglądając się w lustrze… Stopniowo ale skutecznie niszczy Twój dom, nie jest też obojętna dla Twojego wyglądu. Twarda woda więcej kosztuje ze względu na duże zużycie detergentów oraz większe wydatki na ogrzewanie i na naprawy sprzętów AGD. Warto więc już na etapie budowy domu lub remontu mieszkania zamontować zmiękczacz wody, żeby uniknąć zawczasu zniszczeń.

Jak dobrać zmiękczacz wody?

Zmiękczacz wody dobiera się według wyjściowej twardości wody, zużycia wody w domu oraz liczby mieszkańców i łazienek. Dobór urządzenia najlepiej powierzyć specjaliście, posiadającemu gruntowną wiedzę na temat dostępnych możliwości i zmiękczania wody. Urządzenie może tylko zmiękczać wodę lub dodatkowo przystosowywać ją do picia. Wówczas posiada wewnątrz dodatkowy wkład węglowy, który poprawia smak i zapach wody prosto z kranu.

Zmiękczacze wody CosmoWATER są dostępne w sieci hurtowni instalacyjnych BIMs PLUS na terenie całej Polski.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH