Aranżacja z drzwiami wejściowymi Tower w okleinie z kolekcji HPL rdza, wersja z poszerzonymi opaskami bocznymi i górnymi. Fot. Inter Door

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Aranżacja z drzwiami wejściowymi Tower w okleinie z kolekcji HPL rdza, wersja z poszerzonymi opaskami bocznymi i górnymi. Fot. Inter Door
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
01 wrz 2017 10:36

Wybieramy drzwi: zwróćmy uwagę na ich konstrukcję

Wybierając drzwi kierujemy się ich przede wszystkim wyglądem. A czy zastanawialiśmy się kiedyś co wpływa na ich cenę? Jakość. A co stoi za jakością? Materiał, wykonanie oraz ludzie.

Eksperci marki Inter Door postanowili nieco przybliżyć temat drzwi, ale nie w kontekście ich wyglądu a konstrukcji.

Drzwi wejściowe

Kiedy decydujemy się na zakup drzwi wejściowych, na pierwszym miejscu stawiamy – trwałość oraz komfort bezpieczeństwa. To właśnie podkreślają eksperci marki Inter Door - solidność wykonania, bezpieczeństwo oraz od siebie dodają - izolację akustyczną.

Podstawą drzwi projektu Inter Door jest drewnopochodna płyta MDF, która zapewnia to, że skrzydło jest sztywniejsze i stabilniejsze, niż to wykonane z litego drewna. Płyta MDF jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, zapewnia też lepszą izolację akustyczną.

Przykładem drzwi wejściowych może być model Tower, wyposażony w zamek trzpieniowy podstawowy oraz zamek trzpieniowy górny, szyld dolny z klamką i rozetą górną klasy 2, 2 wkładki antywłamaniowe klasy B oraz 3 bolce antywyważeniowe. Tower posiadają klasę 2 antywłamaniowości. A jeśli mamy jeszcze większe wymagania, idealnie sprawdzi się model Tower Strong. Drzwi wejściowe Tower składają się z płyty MDF, ramiaka z płyty MDF z doklejką z drewna, blachy oraz płyty o właściwościach akustycznych. Dostępne są z ościeżnicami zarówno MDF, jak i metalowymi.

Drzwi wejściowe stosuje się w miejscach, gdzie podwyższone są wymagania dotyczące akustyczności lub antywłamaniowości. Przy wyborze drzwi wejściowych możemy zadecydować jaką chcemy okleinę. W przypadku Inter Door do wyboru są drzwi zarówno w okleinach Natura, Di Moda, Glossa, jak i malowane. Możemy również zdecydować o rodzaju ościeżnicy - stalowej lub z MDF.

Drzwi wewnątrzlokalowe

Kiedy już dokonaliśmy wyboru zakupu drzwi wejściowych, stajemy przed jeszcze jednym, ważnym wyborem. Dla niektórych nawet trudniejszym. Tutaj często klienci mniej zwracają uwagę na parametry techniczne, a bardziej skupiają się na ich wyglądzie. Warto jednak przeanalizować dokładnie jakie drzwi powinniśmy wybrać do którego pomieszczenia. Przykładowo do pokoju dziecka powinniśmy wybrać drzwi o lepszej izolacji akustycznej.

Zastosowanie w kolekcji Akustik progu opadającego daje nam pewność, że żadne nieproszone dźwięki nie przedostaną się do pomieszczenia. Mechaniczny próg montowany jest w dolnej części skrzydła. W trakcie zamykania drzwi stopniowo opada, co zapewnia nam podwyższoną dźwiękoszczelność. Próg poprawia izolację nie tylko akustyczną, ale i termiczną. Ponadto eliminuje przenikanie światła i kurzu oraz dopasowuje się do nierówności podłogi. Poza tym tak wykonane drzwi będą się ciszej otwierały i zamykały.

W przypadku większości modeli z oferty Inter Door, skrzydła drewnianych drzwi wewnątrzlokalowych są zbudowane z ramiaka z płyty MDF z doklejką z drewna, płyty MDF w opcji z frezem dekoracyjnym oraz płyty o właściwościach akustycznych. W modelach, gdzie występuje szyba, wykorzystywana jest szyba bezpieczna – w przypadku uszkodzenia, rozpada się na drobne cząstki o tępych krawędziach, co zmniejsza ryzyko skaleczenia.

Dodatkowo do wszystkich modeli drzwi wewnętrznych, marka Inter Door w ramach oferty „Kompletne z natury” umożliwia zakup klamki portugalskiej marki TUPAI w komplecie.

Przy zakupie drzwi warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość okleiny i jakość wykonania, ale także na trwałość, rodzaj dobranych materiałów, izolacyjność akustyczną czy antywłamaniowość, szczególnie przy drzwiach wejściowych.

Więcej pomysłów na modne i praktyczne drzwi:

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH