Kryteria wyboru mebli. Fot. Rosanero

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Kryteria wyboru mebli. Fot. Rosanero
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
05 kwi 2018 12:32

Wybieramy meble do wnętrza - na co zwracać uwagę

Zakup mebli to jedno z najważniejszych zadań podczas urządzania własnego mieszkania czy domu. Dzięki nim wnętrze zyskuje odpowiedni charakter, a cała przestrzeń staje się funkcjonalna, komfortowa i praktyczna.

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że wygląd mebli ma ogromne znaczenie i to właśnie na nim zwykle skupia się uwaga kupujących. Co więcej, obraz idealnego stołu, komody czy zestawu wypoczynkowego wiele osób wizualizuje sobie na długo przed znalezieniem w sklepie konkretnego modelu.

Jasno określony wygląd mebla, zgodny w 100% z naszym gustem i charakterem wnętrza, to cenny punkt odniesienia podczas poszukiwań wymarzonego egzemplarza. Należy jednak pamiętać, że nawet najpiękniejsza szafka lub fotel mogą po bliższym przyjrzeniu okazać się niewartymi uwagi. Wygląd mebla trzeba bowiem oceniać w szerszym kontekście, biorąc pod uwagę nie tylko design, ale także użyte materiały oraz jakość wykonania, wyjaśnia Karina Wilkołek, specjalista marki Rosanero.

Zobacz także: Mały dom: zobacz jak zaprojektowano 80 metrów

Aby wymarzone meble rzeczywiście spełniały swoją funkcję i przetrwały w nienagannym stanie przez wiele lat, powinny być wykonane z wysokiej klasy surowców. Naturalne drewno, szlachetne tkaniny obiciowe czy wysokiej jakości stopy metali cechują się dużą wytrzymałością i trwałością, dlatego można mieć pewność, że wykonane z nich meble posłużą użytkownikom przez wiele lat. Elegancki stół Bari z blatem z litego drewna dębowego czy nowoczesne krzesło Loft, którego stelaż wykonano z litego drewna bukowego, są tego najlepszym przykładem, dodaje ekspert.

Kolejny aspekt, na który trzeba zwrócić baczną uwagę podczas wyboru mebli do swojego domu to sposób i precyzja ich wykończenia.

Funkcjonalność to podstawa

Każde pomieszczenie w domu ma swoje konkretne przeznaczenie, ale często zdarza się tak, że jedno wnętrze musi pełnić kilka różnych funkcji. Kuchnia często bywa jednocześnie jadalnią, sypialnia – gabinetem i garderobą, a salon pokojem gościnnym. Wybierając meble warto stawiać na modele wielozadaniowe lub modułowe. Zasada ta dotyczy szczególnie małych mieszkań, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota”, mówi wyjaśnia ekspert marki Rosanero.

Pozostając w temacie użyteczności nie można zapominać również o takim aspekcie, jak łatwość utrzymania mebli w czystości. Kwestia ta szczególnie powinna zainteresować rodziców małych dzieci czy właścicieli zwierząt, ponieważ w ich domach zabrudzenia pojawiają się bardzo często.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH