Podłoga Impressive. Fot. Quick-Step.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Podłoga Impressive. Fot. Quick-Step.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
31 maj 2017 10:10

Wybieramy podłogę do pokoju dziecka i nastolatka

Podłoga w pokoju dziecka powinna być bezpieczna dla zdrowia, a jednocześnie powinna być trwała i dobrze znosić niespożytą energię oraz fantazję najmłodszych mieszkańców domu.

O ile jeszcze ściany w każdym pokoju łatwo jest pomalować – odświeżamy je zazwyczaj raz na kilka lat – w przypadku podłogi sprawa nieznacznie się komplikuje. Podłogę w naszych mieszkaniach układamy raz na wiele lat. Wiele osób decydując się na tradycyjny parkiet z góry zakłada konieczność cyklinowania i ponownego lakierowania lub olejowania. Dostępne są jednak podłogi, które doskonale znoszą intensywne użytkowanie i sprawdzą się w pokoju dzieci.

Dzięki nowoczesnej technologii możliwe stało się uzyskanie podłogi wiernie odtwarzającej wygląd drewna, łatwej do czyszczenia i odpornej na uszkodzenia. Podłogi laminowane Quick-Step z trudem można odróżnić od swoich prawdziwych odpowiedników. Piętnaście kolekcji laminatów daje duże spektrum wyboru: wzorów, kolorów, faktur i wielkości desek. Co więcej w jednej podłodze połączyć można deski o różnych wzorach i stworzyć niepowtarzalny patchwork.

Atutem podłóg laminowanych jest odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Nawet najbardziej wymyślne zabawy i fantazja dzieci nie będą im straszne. Nie trzeba ich cyklinować ani pokrywać warstwą produktów konserwujących, takich jak olej czy lakier. A dzięki specjalnej powłoce zapobiegającej wnikaniu w głąb materiału substancji barwiących usunięcie plam z flamastrów, kredek czy dziecięcych farb nie będzie stanowić żadnego problemu. Z laminatów łatwo można usuwać bród, a do pielęgnacji wystarczą powszechnie dostępne środki czystości.

Z czasem pokój dziecka zmienia się w pokój nastolatka. Tutaj młody człowiek uczy się, rozwija zainteresowania i przyjmuje gości. Nastolatek we wnętrzu potrzebuje zaznaczyć swoją odrębność, a nierzadko również dać upust swoim zainteresowaniom. W przemeblowanym wnętrzu laminowana podłoga wyglądać będzie równie dobrze w miejscach niegdyś intensywnie użytkowanych, jak i dotychczas zastawionych meblami.

Wybierając podłogę do pokoju dziecka warto myśleć perspektywicznie. Zdecydujmy się na rozwiązania dość klasyczne i ponadczasowe, i nie ulegajmy chwilowym modom. Piękny, ciepły wygląd drewna nowoczesnych podłóg laminowanych jako podstawa sprawdzi się w każdej aranżacji – zarówno w pokoju pomalowanym na jasne, wesołe pastele, jak również z bardziej zdecydowanymi barwami i klasycznymi meblami.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ostrow, 2017-06-15 13:37:42

    W stylu skandynawskim to wiadomo, biel i szarość. Jeszcze może trochę beżu. Ściany najlepiej malować na biało, ja polecam śnieżnobiałą, jest idealna! Ewentualnie jedna ściana na szaro, też by fajnie wyglądało.

POLECAMY W SERWISACH