Innowacyjne piekarniki z programem Wellness. Fot. Franke

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Innowacyjne piekarniki z programem Wellness. Fot. Franke
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 lis 2017 20:46

Zdrowe pieczenie: zobacz możliwości nowoczesnych piekarników

Innowacyjne piekarniki wyposażone zostały w program Wellness, czyli gotowe przepisy na zdrowe i dietetyczne potrawy z mięsa, ryb i warzyw. Program wyróżnia dłuższe pieczenie w niższych temperaturach, dzięki czemu potrzeba mniej tłuszczu i soli.

Wszechstronnie zaprojektowana linia piekarników Franke w uniwersalnych kolorach: białym, czarnym i stalowym posiada innowacyjny program Wellness.

Piekarniki Franke z linii Crystal oraz Frames by Franke wyposażone zostały w program Wellness, czyli gotowe przepisy na zdrowe i dietetyczne potrawy z mięsa, ryb i warzyw. Program wyróżnia dłuższe pieczenie w niższych temperaturach, dzięki czemu potrzeba mniej tłuszczu i soli. O tym jak ważne jest unikanie i minimalizowanie w diecie tych produktów przypominał wielokrotnie Instytut Żywności i Żywienia (np. w kampanii „Mniej cukru, soli i tłuszczu? Kupuję to!”).

Czytaj także: 20 pomysłów na ścianę nad blatem w kuchni

Potrawy bez soli i tłuszczu są zdecydowanie zdrowsze i dzięki programowi pieczenia Wellness zachowują swoje naturalne wartości odżywcze oraz bogaty smak i aromat. Program pieczenia „Niska Temperatura” pozwala przygotować posiłki powoli i starannie, zachowując naturalny smak, a także wartości odżywcze. Natomiast funkcja „Delikatne Pieczenie” szczególnie przydatna jest do przygotowania ryb, a także do utrzymania temperatury potrawy, co wiąże się dodatkowo ze znacznie mniejszym zużyciem energii.

Warto podkreślić, że piekarnik Franke z serii Crystal wyposażone są w duże, wygodne komory o pojemności 74l, ponad 17 rozmaitych funkcji i menu w języku polskim dzięki czemu obsługa piekarnika jest prosta i bardzo intuicyjna. Natomiast piekarniki Frames by Franke FS 913 i 982 posiadają 64 predefiniowane przepisy i opatentowane przez Franke grzałki DCT.

Linia piekarników Crystal oraz Frames by Franke to idealna propozycja Franke, aby żyć dynamicznie i aktywnie, ciesząc się zdrową i smaczną kuchnią, by każdy, codzienny posiłek zmieniał się w kulinarne święto.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH