• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 paź 2016 18:00

Zlewozmywak w wersji mini

Malutka kuchnia, mały zlewozmywak, w nim… wcale niemałe talerze i kubki. Jak w mini warunkach osiągnąć maxi efekty? Oto zlewozmywak MINI i siedem porad, jak go dobrze wykorzystać.

Tam, gdzie nie ma przysłowiowej tony naczyń do zmywania, nie ma potrzeby, by zlewozmywak był dwukomorowy i wyposażony w ociekacz. Ważne natomiast, aby był głęboki – jego funkcjonalność będzie można docenić nie tylko przy myciu naczyń, ale także warzyw i owoców. MINI-zlewozmywak i stosowanie kilku prostych zasad już od następnego zmywania pomoże zaoszczędzić przestrzeń i… wydatki na wodę i prąd czy gaz.

  • Sprawdź, czy bateria jest wyposażona w aerator. Jeśli nie – zainwestuj w osobną nakładkę, który sprawi, że strumień wody będzie wymieszany z powietrzem. W ciągu minuty z baterii zlewozmywakowej wypływa nawet 10-12 litrów wody; z aeratorem – jedynie 7-8.
  • Zmywanie bardzo brudnych naczyń rozpocznij od usunięcia reszek jedzenia przy pomocy papierowego ręcznika. Ich spłukanie, podobnie jak dokładne umycie zlewozmywaka po ich umyciu, wymaga zużycia dużej ilości wody.
  • Przestrzegaj kolejności mycia naczyń: zaczynaj od tych najmniej zabrudzonych, jak szklanki, kubki i kieliszki, potem przejedź do talerzy do sztućców, które w tym czasie się odmoczą. Zmywanie będzie bardziej ekologiczne i potrwa krócej.
  • Jeśli nie masz czasu na umycie silne zabrudzonych naczyń bezpośrednio po posiłku, namocz je w zamkniętym zlewie w małej ilości wody z detergentem. Do zmywania możesz wrócić za kilka godzin lub następnego dnia. Usunięcie zaschniętych resztek jedzenia najczęściej wymaga więcej czasu i dużej ilości wody.
  • Kiedy myjesz warzywa i owoce bez użycia detergentu, zamknij odpływ zlewu. Tę samą wodę możesz wykorzystać do… podlania kwiatów.
  • Gotuj częściej dania jednogarnkowe. Będą głównym posiłkiem jednego lub dwóch dni, zmniejszą wykorzystanie garnków i zaoszczędzą czas i wodę potrzebne na ich umycie.
  • Mały zlew nie musi wykluczać obecności suszarki. Możesz skorzystać z tradycyjnej z podstawką, możesz także zastąpić ją szybkoschnącą matą z mikrofibry lub ociekaczem, który można nałożyć za zlew.

Zlewozmywak MINI jest idealnym rozwiązaniem dla mniejszych, funkcjonalnie zaprojektowanych kuchni, a także dla przestrzeni przeznaczonych na małą gastronomię. Mały rozmiar zlewozmywaka nie ogranicza jego funkcjonalności ze względu na wyjątkową - dziewiętnastocentymetrową głębokość komory. Mini jest zlewem wpuszczanym, o wymiarach 35 x 48 cm. W zestawie znajdują się także klipsy montażowe, taśma uszczelniająca i syfon. Łatwo w nim umyć pojedyncze naczynia, owoce i warzywa bez potrzeby korzystania z tradycyjnej suszarki.

MINI zlewozmywak wpuszczany stalowy, cena: 175 zł

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH