Okap Veil ma kształt... welonu. Oryginalna forma przyciąga wzrok i intryguje. Fot. Faber

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Okap Veil ma kształt... welonu. Oryginalna forma przyciąga wzrok i intryguje. Fot. Faber
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
26 maj 2016 12:00

8 pomysłów na nowoczesny okap

Nowoczesne okapy w niczym nie przypominają swoich dawnych odpowiedników. Dostępne w bogactwie wzorów i kształtów zadowolą najbardziej wymagające osoby.

Wzornictwo współczesnych okapów zapiera dech w piersiach. Występują w różnych kształtach - od kubistycznych po gładkie, opływowe formy. Są przy tym różnokolorowe - bez problemu znajdziemy modele w kolorach soczystych zieleni, eleganckiej czerni czy delikatnej bieli.

Niektóre okapy mają nawet wykończenie stylizowane na stare z motywem np. rdzewiejącej powierzchni, które świetnie wpiszą się w modne kuchnie w stylu loft. Design wielu modeli sprawia, że wyglądają niczym dekoracyjne lampy, stanowiąc główny element estetyczny kuchni. 

Po drugiej stronie mamy okapy dyskretnie chowające się w szafkach lub blacie. Producenci zadbali o gusta tych klientów, którym zależy na minimalizmie kuchennych rozwiązań i oferują okapy, które mogą w całości wsunąć się w blat bądź wysunąć do góry, w zależności od potrzeb. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • rolaok, 2017-11-23 11:16:06

    Patrząc na zdjęcia to rzeczywiście wybór okapów na rynku jest ogromny, wzory i kształty tak fantazyjne, tak że pomijając ich niezaprzeczalną rolę w kuchni są niebanalną ozdobą, pełnią rolę dodatkowego oświetlenia, są sterowane na pilota, niech wspomnę o sensorze pary, automatycznym wyłączniku, wskażniku ciepła.

POLECAMY W SERWISACH