Klepka parkietowa Half-Fex ma formę połowy heksagonu. Figura ta jest niezwykle modna w tym sezonie, co widać w ofercie producentów mebli czy płytek. Teraz możemy mieć modne heksagony z drewna! Fot. Dudzisz Wood and Floor

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Klepka parkietowa Half-Fex ma formę połowy heksagonu. Figura ta jest niezwykle modna w tym sezonie, co widać w ofercie producentów mebli czy płytek. Teraz możemy mieć modne heksagony z drewna! Fot. Dudzisz Wood and Floor
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
27 kwi 2016 08:53

Co na podłogi i ściany? Wybierz drewno w nowoczesnym wydaniu

Drewno towarzyszy nam od pokoleń, a ostatnio znowu stało się modne. Zobaczcie, jak wykończyć nimi podłogi i ściany w nietypowy, efektowny sposób.

Drewno od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans. Moda na stosowanie tego naturalnego materiału w aranżacjach nowoczesnych wnętrz nie przemija. Swoje miejsce znajduje on w różnych stylach - od skandynawskiego, przez loftowy, aż do rustykalnego. Drewniane mogą być meble, elementy dekoracji, naczynia a nawet odtwarzacze muzyki. Nie można też zapomnieć o panelach
i klepkach parkietowych, których oryginalne projekty coraz częściej pokazują nowe niebanalne oblicza podłóg.

Drewno staje się elementem ocieplającym wnętrza, niejako łączącym nas z naturą, z którą mamy co raz mniejszą styczność w pełnej szkła i metalu przestrzeni. Jego nieoczywista na pierwszy rzut oka plastyczność, oryginalność uwidaczniająca się w różnych strukturach i ułożeniu słojów a także mnogość możliwości ich uwypuklania (np. poprzez różne olejowania) sprawiają, że to materiał, który wpasuje się w każde wnętrze i doda mu charakteru- komentuje Michał Dudzisz, architekt, właściciel firmy dudzisz wood and floor.

Po latach królowania na podłogach laminowanych paneli, wraz z odkrywaniem na nowo drewnianych mebli i innych przedmiotów codziennego użytku, coraz popularniejsze stają się niebanalne parkiety, których elementy tworzą nieraz prawdziwie mozaikowe wzory.

Inspiracji do stworzenia oryginalnego parkietu może być wiele. Sam kształt klepek parkietowych jak i wzór, który finalnie one stworzą może odwzorowywać otaczającą nas przestrzeń– Nawet na pozór prosty kształt trapezu przy użyciu odrobiny wyobraźni daje możliwość tworzenia niezliczonych, kalejdoskopowych konfiguracji z drewna na podłodze czy ścianie. Takie założenie odzwierciedla przykładowo nasza płytka half-hex z kolekcji Reality. Podobnie jest z miękkimi, zaczerpniętymi z natury kształtami jak np. rubber z kolekcji Neverland, który nie narzuca kierunkowości w układaniu płytek –– tłumaczy Dudzisz. Te możliwości połączone z różnorodnością gatunków drewna, takich jak dąb, jesion, buk, sosna czy merbau, naturalnym zróżnicowaniem każdego ich kawałka oraz odmiennymi właściwościami olei pozwalają uzyskać oryginalne podłogi pasujące do każdego stylu wnętrz – dodaje.

Dzięki kreatywności połączonej z innowacyjnym podejściem do technologii, drewno, które rozpatrywano głównie jako trwały i funkcjonalny materiał, staje się detalem tworzącym oryginalne wnętrza, ponadczasowym stylem samym w sobie. Łącząc piękno, ekologie i trwałość może odzwierciedlić kreatywne pomysły.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH