Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Kärcher

Fot. Kärcher
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 09 cze 2016 15:23 (aktualizacja: 09 cze 2016 15:29)

Czyszczenie parowe - dlaczego warto?

Coraz częściej słyszymy o czyszczeniu za pomocą pary. Na czym polega oraz czy warto je wybierać? Przeczytajcie, co mówi ekspert.

Czyszczenie parowe to rozwiązanie idealne dla alergików oraz osób, które po prostu wolą sprzątać w sposób ekologiczny, zdrowy, bez polegania na chemicznych detergentach. Zobaczcie, co o takim sposobie czyszczenia mówi Natalia Bała, ekspert Kärcher Team:

Czyszczenie parowe ma wiele zalet i pod wieloma względami przewyższa tradycyjne metody czyszczenia. Po pierwsze dlatego, że nie wymaga używania jakichkolwiek środków chemicznych. Dzięki temu dom staje się środowiskiem przyjaznym małym dzieciom, które lubią wkładać do ust różne przedmioty oraz alergikom, którzy mogą w końcu odetchnąć z ulgą.

Dodatkowo czyszczenie parownicami zabija 99,9 % bakterii, które najczęściej występują w gospodarstwie domowym. Bakteriobójczą skuteczność starego modelu parownicy Kärcher SC 1.020 (odpowiednik nowej parownicy SC2) potwierdzono w badaniach przeprowadzonych przez Instytut Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn. Czyszczenie parą jest też dużo łatwiejsze niż żmudne szorowanie uporczywych zabrudzeń. Parownicą oczyścimy wszystkie wodoodporne powierzchnie podłogowe, armaturę, szkło, płytki, zlewy, wanny czy kabiny prysznicowe.

Parownica nadaje się także do prasowania. Ta nielubiana przez wiele osób czynność trwa z użyciem parownicy o połowę krócej, a efekty są zdumiewające. Parownice są ekologiczne i bardzo skuteczne. Dzięki nim dotrzemy do najgłębszych zakamarków, na przykład w kabinie prysznicowej czy w fugach a strumień gorącej pary usunie z nich cały nagromadzony brud.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA