Obrus Malmo. Cena: 83 zł. Fot. Eurofirany

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Obrus Malmo. Cena: 83 zł. Fot. Eurofirany
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
02 paź 2016 14:26

Folkowe inspiracje idealne na jesień

Wielobarwne wzory, nasycone kolory i ludowe motywy – styl folk świetnie sprawdza się nie tylko w modzie, ale i w wystroju wnętrz.

Inspiracje wzorami łowickimi, góralskimi, kaszubskimi czy kurpiowskimi wycinankami obecne są w najnowszej kolekcji dodatków aranżacyjnych marki Eurofirany.

Modne, że hej!

Inspirowane folkiem wnętrza nie mogą obejść się bez wzorów typowych dla sztuki ludowej. Misterne motywy roślinne, kunsztowne wycinanki, symetryczne desenie dostępne są obecnie nie tylko na dzierganych serwetach czy obrusach. W ten charakterystyczny sposób zdobione są zarówno tekstylia, jak i artykuły do dekoracji wnętrz. W kwestii kolorów obowiązuje zasada „im barwniej, tym lepiej”.

Tradycyjnie i przytulnie

W jaki sposób wprowadzimy do aranżacji domu folk w nowoczesnej odsłonie? Tradycyjne obrazki bez problemu możemy zastąpić efektowną naklejką naścienną. W miejsce haftowanych i bardzo kosztownych poszewek oraz pościeli idealnie sprawdzą się modele z nadrukiem lub tłoczeniem. Ze względu na wspólne korzenie folk żywo czerpie ze stylu rustykalnego. W związku z tym dobrze dopasują się do niego także plecione kosze, drewniane wykończenia i meble oraz naturalne, miękkie tkaniny, puszyste koce, dywany i kwiatowe wzory – mówi Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

Styl folk jest przytulny oraz, dzięki bogatej gamie kolorów, bardzo optymistyczny, a zatem idealny na jesienno-zimowe miesiące.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH