Odkurzacz parowy SV 7. Fot. Kärcher

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Odkurzacz parowy SV 7. Fot. Kärcher
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
02 sty 2017 08:18

Jak szybko posprzątać dom po imprezie sylwestrowej?

Jak w ekspresowym tempie przywrócić domowym wnętrzom nieskazitelny wygląd? Metodyczne działanie krok po kroku pozwoli nam w mig uporać się ze sprzątaniem oraz cieszyć wolnym czasem.

Szampańska zabawa do rana i huczne powitanie nowego roku nie mogą przejść bez echa. Dlatego też, organizując przyjęcie w domu, o poranku często czeka nas niemiła niespodzianka. 

Systematyczne przerwy, relaksująca atmosfera i, co najważniejsze, dobrze zaplanowana kolejność prac oraz pomocne akcesoria sprawią, że Nowy Rok spędzimy przede wszystkim na wypoczynku, a nie sprzątaniu. Jak może wyglądać nasz posylwestrowy rozkład jazdy?

10:00 - Pidżama (cleaning) party

W wykonywaniu mało przyjemnych czynności kluczowe są przerwy. Dlatego pierwszą turę porządków warto zacząć… od razu po przebudzeniu. Kubek mocnej kawy i energetyczna muzyka szybko postawią nas na nogi i umilą zmywanie stert brudnych naczyń oraz przecieranie blatów. Ważne jest także porządne przewietrzenie całego mieszkania. Otwórzmy zatem okna i pozwólmy sobie na relaksujący prysznic. Tuż przed kąpielą możemy również szybko uprzątnąć łazienkę. Specjalna ściereczka do armatury łazienkowej (np. Anti- Kalk marki Vileda) pozwoli zaoszczędzić czas, a płyn w sprayu i rolka ściereczek uniwersalnych (np. Light & Soft marki Vileda) poradzą sobie z innymi zabrudzeniami. Dzięki tym zabiegom po wyjściu z łazienki mieszkanie będzie nie tylko świeże, ale i wstępnie uporządkowane, co z miejsca poprawi nam samopoczucie.

11:00 – Pod stopami na błysk

Kiedy naczynia i blaty mamy za sobą, nadchodzi pora na podłogi. Po starannym zamieceniu powierzchni przychodzi kolej na mycie, które z pewnością musi być przeprowadzone bardzo starannie. – W takich sytuacjach niezastąpiony będzie mop obrotowy (np. Easy Wring & Clean TURBO) z ulepszoną nakładką czyszczącą z mikrofibry. Jego trójkątna, ruchoma głowicą dotrze nawet w trudno dostępne miejsca. Mocne zabrudzenia usuniemy również mopem paskowym z szerszymi pasami, które zwiększają jego powierzchnię czyszczącą oraz chłonność (np. 3 Action Velour XL). Odświeżenia wymagać będą także dywany, z czym poradzi sobie na przykład mop parowy – mówi Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.

12:00 – Spacer w samo południe

Po każdej większej imprezie dobrym pomysłem jest spacer na świeżym powietrzu. Zanim wyjdziemy z domu nie zapomnijmy pozamykać okien. Przy tej okazji pucerką okienną możemy w mgnieniu oka usunąć ślady pozostawione przez palce. Spacer także pozwala połączyć praktyczne z pożytecznym – wychodząc z domu nie zapomnijmy zabrać wszystkich śmieci. Teraz pozostaje nam tylko cieszyć się wolnym dniem, wypoczywać i podjadać pozostałe po imprezie smakołyki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH