W tej kuchni wszystko jest szare - również wysoka zabudowa, która swoimi matowymi frontami kontrastuje z białą ścianą, w której wnękę została wpisana. Fot. Moelke Kuchnie, kuchnia Moelkepunto Grafit.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W tej kuchni wszystko jest szare - również wysoka zabudowa, która swoimi matowymi frontami kontrastuje z białą ścianą, w której wnękę została wpisana. Fot. Moelke Kuchnie, kuchnia Moelkepunto Grafit.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
19 kwi 2016 12:29

Kuchnia pod sam sufit: najlepsze pomysły na wysoką zabudowę

Wysoka zabudowa kuchenna powinna się znaleźć w każdej kuchni. Estetyczna, praktyczna i na czasie. Zobaczcie, co proponują producenci.

Wysoka zabudowa kuchenna to niezwykle praktyczne rozwiązanie, za którego wyborem przemawia szereg argumentów. Idealna do małych kuchni, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, będzie również dobrze prezentować się w większych przestrzeniach. 

Poprowadzone wzdłuż wysokości ściany szafki oferują dużo miejsca do przechowywania, pomagają uporządkować przestrzeń kuchni (zarówno wizualnie, jak i w praktyce, bowiem zabudowę taką wyposaża się obecnie w praktyczne carga), nadają jej także nowoczesny charakter. 

Wysoka zabudowa kuchenna jest przy tym niezastąpiona, jeśli chcemy w wygodny sposób korzystać ze sprzętów AGD w kuchni. Pozwala bowiem na ich montaż na komfortowej wysokości, wpływając dodatnio na ergonomię całego pomieszczenia. 

Fronty zabudowy kuchennej możemy wykonać w takim samym kolorze, co ściana, przy której stoi. Osiągniemy wówczas ciekawy efekt wizualny mebli niemal chowających się w ścianie. Szczególnie ciekawie rozwiązanie to prezentuje się w kuchniach, w których zaplanowano specjalną niszę, którą zabudowa wypełnia. Można jednak również postawić na zgoła inne rozwiązanie i dobrać meble na zasadzie kontrastu, zaznaczając mocno ich obecność. Pierwsza opcja sprawdzi się w małych kuchniach, druga polecana jest do większych metraży, gdyż te mniejsze może przytłoczyć. 

Zapraszamy do naszej galerii, w której prezentujemy 12 pomysłów na wysoką zabudowę. Zobaczcie, co przyszykowali dla nas producenci mebli.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH