Nowoczesny piekarnik. Fot. Kernau

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Nowoczesny piekarnik. Fot. Kernau
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 gru 2016 09:02

Kupujemy piekarnik: to warto wiedzieć

Szukasz nowoczesnego piekarnika do swojej kuchni? Koniecznie przed zakupem sprawdź w jakie funkcje i technologie jest wyposażony.

To bardzo ważne, aby Twoje codzienne gotowanie było łatwe i przyjemne.

Termoobieg – funkcja niezbędna

Ciężko jest wyobrazić sobie dzisiaj nowoczesny piekarnik bez funkcji termoobiegu. I nic w tym dziwnego – dzięki niemu w trakcie pieczenia w całym piekarniku utrzymuje się równomierna temperatura. Dzięki temu bez problemu przyrządzisz w jednym czasie kilka potraw na różnym poziomie piekarnika. Funkcja termoobiegu skraca też czas przygotowania posiłków. 

Wygodne sterowanie

Istotne jest również sterowanie piekarnika. Wygodne i nowoczesne rozwiązania w tym zakresie po prostu ułatwiają codzienne korzystanie z urządzenia. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest na przykład sterowanie Push-Push zastosowane w piekarnikach marki Kernau. To chowane przyciski i pokrętła, dzięki którym możesz szybko wybrać odpowiednią funkcję. Ponadto, dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia piekarnika jest gładka, co wpływa na wysoki komfort czyszczenia sprzętu.

Teleskopowe prowadnice

Jeżeli korzystałaś kiedykolwiek ze starszych modeli piekarników, to pewnie niejeden raz zdarzyło Ci się mieć trudności z wyjęciem blach z piekarnika. Często dzieje się tak, kiedy musimy szybko i dynamicznie wyjąć upieczone potrawy. Na szczęście nowoczesne piekarniki nie stwarzają już takich problemów. To nic innego jak prowadnice teleskopowe. System prowadnic teleskopowych sprawia, że wyjmowanie blach jest zawsze bezproblemowe i bardzo wygodne. Prowadnice zazwyczaj można umieścić na dowolnym poziomie. Jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie, które też zdecydowanie zmniejsza ryzyko ewentualnych poparzeń przy wyjmowaniu potraw.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH