Wzór na płytkach FLOORWOOD jest nowoczesną wariacją na temat drewna. Przypomina przetarte deski w rozbielonych odcieniach beżu, szarości lub grafitu. 120 zł/m² (59,3x59,3 i 29x59,3 cm), 45 zł/szt. (mozaika). Fot. Opoczno

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Wzór na płytkach FLOORWOOD jest nowoczesną wariacją na temat drewna. Przypomina przetarte deski w rozbielonych odcieniach beżu, szarości lub grafitu. 120 zł/m² (59,3x59,3 i 29x59,3 cm), 45 zł/szt. (mozaika). Fot. Opoczno
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
09 paź 2016 09:00

Modne płytki: 15 kolekcji do łazienki

Chociaż niektórzy decydują się na okładziny z innych niż płytki materiałów, to większość z nas nie wyobraża sobie bez nich pięknej łazienki. I każdy może znaleźć kolekcję idealną dla siebie, bo wybór jest naprawdę duży.

A nowe wzory, kolory i faktury płytek ceramicznych wprost zachwycają. Szczególne wrażenie robi wybór dekorów, które do niedawna traktowane jako elementy uzupełniające, a nawet nie zawsze dobierane, dziś stanowią o wyjątkowości całej kolekcji. I zdecydowanie grają pierwsze skrzypce na powierzchni modnych okładzin ceramicznych. Trudno się dziwić – niektóre płytki dekoracyjne, czyli tzw. inserta, przypominają prawdziwe dzieła sztuki, które wyszły spod pędzla malarza albo z rąk jubilera. Bo jak inaczej opisać dekory z prawdziwą miedzią, czy ozdobione rysunkiem, który do złudzenia przypomina pełen ekspresji obraz malowany mocnymi pociągnięciami pędzla? Nie sposób również przejść obojętnie obok misternych, patchworkowych wzorów, płytek przypominających wiekowe kafle, czy tradycyjną majolikę – to wiodące trendy w aktualnej modzie płytkarskiej.

Warto jednak przyjrzeć się im szerzej, bowiem nowinek w tym sezonie jest sporo. Niezmiennie popularnością cieszą się płytki drewnopodobne. Imitacje desek, parkietu, drewnianej mozaiki możemy wybierać w różnych kolorach. Wzory z najnowszych kolekcji oddalają się od dosłownych interpretacji drewna na gładkich powierzchniach płytek i stanowią coraz bardziej oryginalne wariacje na temat tego surowca. Przybierają one formy płytek strukturalnych, odzwierciedlających misternie ułożoną, drobną drewnianą kostkę. Albo imitujących panele ścienne, o strukturze linearnej, które odbierają drewnianej naturze nieco dosłowności. Oryginalną propozycją są mozaiki o linii falistej – taki efekt trudno byłoby osiągnąć na naturalnym drewnie.

Ciekawie prezentują się także formaty płytek, a przede wszystkim nowatorski na polskim rynku format płytek podłogowych 75x75 cm. Wielkoformatowe kolekcje dają spore możliwości aranżacyjne, zwłaszcza w nawiązaniu do aktualnych trendów, w których królują otwarte przestrzenie i minimalizm. Duży format dominuje także w ofercie płytek ściennych, wśród których znajdziemy kolekcje o wymiarach nawet 90x30 i 75x25 cm.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH