Odkurzacz SmartPro Active FC8822. Fot. Philips

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Odkurzacz SmartPro Active FC8822. Fot. Philips
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
10 lis 2017 08:08

Odkurzacz automatyczny - sprzątanie bez twojego udziału

Odkurzacze automatyczne to inteligentne urządzenia, które wyczyszczą podłogi za Ciebie i mogą zrobić to równie dobrze. Sprawdź, co wziąć pod uwagę, wybierając robot sprzątający dla siebie.

Odkurzacze automatyczne, czyli inaczej roboty sprzątające, odkurzają i poruszają się samodzielnie dzięki wbudowanym w nich czujnikom. Nic dziwnego, że stają się one coraz bardziej popularne wśród osób, które dbają o porządek w domu, ale niekoniecznie mają czas, by samemu codziennie sprzątać. Na rynku przybywa więc kolejnych modeli inteligentnych odkurzaczy. Też zastanawiasz się nad zakupem? Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza automatycznego.

Wybierając odkurzacz automatyczny warto oczywiście sprawdzić jego funkcje i możliwości, tym bardziej, że należy patrzeć na nieco inne parametry niż w przypadku odkurzaczy tradycyjnych. Jednak niezmiennie ważna jest efektywność. W odkurzaczach automatycznych składa się na nią budowa odkurzacza, rodzaje i ilość sensorów, siła ssania, możliwość programowania. Wszystkie roboty sprzątające marki Philips wyposażone w system Smart Detection, czyli połączenie inteligentnych chipów, ponad 20 czujników i akcelerometru, dzięki którym urządzenia skutecznie sprzątają samodzielnie.

Odkurzacze Philips SmartPro Active i SmartPro Compact mają ponadto 6 czujników podczerwieni umożliwiających wykrywanie i unikanie przeszkód, takich jak ściany, lampy lub przewody, aby urządzenie mogło bezpiecznie wyczyścić podłogi. Jeśli posiadasz na podłodze przewody elektryczne lub komputerowe czy inne delikatne przedmioty, przydać może się również tzw. „wirtualna ściana”, dzięki której odkurzacz tworzy niewidoczną barierę, której nie przekroczy. Wirtualna ściana dostępna w robotach Philips SmartPro Active FC8822 i ma zasięg ok. 2 metrów. Dodatkowo w modelach FC8822 i FC8812 dostępny jest czujnik brudu (bo to nie tylko kurz), który sprawia, że odkurzacz automatyczny sam wykrywa miejsca, w których rozsypało się najwięcej brudu i pozostaje w nich o kilka sekund dłużej, aby je lepiej wyczyścić. Sprawdź także, czy dostępne są różne tryby czyszczenia. Dzięki 4 różnym trybom odkurzania odkurzacze automatyczne Philips wybierają skuteczną i efektywną strategię odkurzania danego pomieszczenia, np. zygzaki, spirale, zderzenia i podążanie wzdłuż ścian. Jeśli masz w domu dużo mebli na niskich nóżkach, zwróć uwagę na wysokość robota. Odkurzacze SmartPro Easy mają płaską konstrukcję - tylko 5,8 cm wysokości, która umożliwia czyszczenie podłogi pod bardzo niskimi meblami.

Porównując odkurzacze automatyczne, zwrócić także uwagę na system zbierania kurzu i innych zabrudzeń, a w szczególności czy odkurzacz posiada moc ssącą czy tylko samą szczotkę zamiatającą. W robotach Philips najpierw dwie długie szczotki zgarniają kurz i brud na drodze przemieszczania się odkurzacza automatycznego, a następnie nasadka prawdziwie odkurza kurz i brud dzięki dużej mocy ssącej. Długie szczotki sprawiają, że odkurzacz automatyczny zgarnia kurz i brud z narożników i cokołów, czyszcząc miejsca, do których inne roboty nie docierają. W dodatku zastosowana w odkurzaczach Philips SmartPro Active i SmartPro Compact szeroka nasadka TriActive XL daje możliwość skutecznego i dokładnego odkurzania w krótkim czasie i to za jednym razem. Jeśli zaś zależy Ci na sprzątaniu również na mokro, sprawdź roboty SmartPro Easy, które mają nakładki z mikrofibry. Zwilżone nakładki zbierają z podłogi nawet najdrobniejszy kurz, co optymalizuje czyszczenie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Jarek EL, 2018-03-26 11:33:39

    Niestety kupiłem jeden z tych modeli i jedno co mogę napisać to to że producent powinien dodawać ostrzeżenie w opisie urządzenia \"nie działa na większości typowych powierzchni\"!!! Wystarczy lekki odbłysk, słońca, jaśniejsze miejsce w domu, światło akwarium, błysk z tv, po za tym ciemne plamy na panelach to wszystko powoduje że czujniki spadku podłogi szaleją i odkurzacz staje w miejscu. W moim przypadku jedynym miejscem gdzie odkurzacz działa prawie normalnie to garaż gdzie jest szara matowa podłoga!! W pozostałych pomieszczeniach należy trzymać pilota w garści i co chwilę uruchamiać urządzenie po awaryjnym zatrzymaniu. Jako urządzenie automatyczne jest kompletnie bezwartościowe!!

POLECAMY W SERWISACH