• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 cze 2011 11:38

Odkurzacze do sprzątania na sucho i na mokro

Nowe modele odkurzaczy mają mnóstwo nowinek, które ułatwiają pracę. Zapoznaj się z nimi.

Na sucho...

Nie ma potrzeby przepracowywania się podczas domowych porządków. To nielekkie zadanie wygodniej powierzyć profesjonalistom. Nowe modele odkurzaczy mają mnóstwo nowinek, które ułatwiają pracę. Nam pozostaje tylko wybrać funkcje i wyposażenie, pasujące do stylu życia.

Sięgaj wysoko

Odkurzanie lamp czy obrazów ułatwiają specjalne akcesoria. Nowość to szczotka elektrostatyczna, której podczas pracy nie trzeba podłączać do odkurzacza. Szczotka do kurzu odkurzacza SuperCyclone Dust&Gone firmy Electrolux jest ładowania elektrostatycznie. Przechowuje się ją w obudowie odkurzacza, gdzie jest czyszczona i ładowana. Teleskopowa rączka umożliwia sięgnięcie do najwyższych zakamarków. Cena: ok. 699 zł.

Electrolux
fot. Electrolux

Pod ręką

Do codziennego, szybkiego sprzątania przydatne są odkurzacze pionowe. Niektóre modele mogą być także używane jako odkurzacze ręczne, np. do usuwania okruszków z blatów roboczych. Nowość w ofercie marki Hyundai – bezworkowy odkurzacz pionowy VC019BL, który może być używany także jak odkurzacz ręczny. Jest zasilany akumulatorem (ładowanie wystarcza na 20 minut pracy), posiada stację dokującą. W wyposażeniu: szczotka obrotowa i zmywalny filtr. Cena: ok. 239 zł.

Hyundai
fot. Hyundai

Błyszcząca stal

Stal wygląda efektownie, ale pod warunkiem, że nie szpecą jej smugi i ślady palców. W utrzymaniu nienagannego wyglądu nie tylko AGD pomagają preparaty, które i czyszczą, i chronią przed zabrudzeniami. Nawet do kilku tygodni zachowany jest efekt czyszczenia preparatem HG stal nierdzewna – ochrona i nabłyszczanie (prod. HG). Wystarczy kilka kropel i sucha ściereczka, którą pocieramy zabrudzony okap czy piekarnik. Cena: ok. 21,70 zł/125 ml

HG
fot. HG

Mniej prądu

Mała moc odkurzacza, ale większa efektywność – to możliwe w modelach z rozwiązaniami zwiększającymi moc ssania. Sprzątanie jest równie skuteczne, co „mocniejszych” odkurzaczy lecz rachunki za rachunki za energię elektryczną – zdecydowanie niższe. Jednym z proekologicznych rozwiązań, które posiada S 6 EcoLine firmy Miele, jest szczotka AirTeQ. Przy mocy odkurzacza 1.200 W sprząta równie dokładnie, co modele o większej mocy, a przy tym cicho. Cena: ok. 949 zł.

Miele
fot. Miele

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH