Parawan z konceptu Chrome Ravak. Fot. Ravak

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Parawan z konceptu Chrome Ravak. Fot. Ravak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
04 maj 2016 09:04

Parawany nawannowe - rozwiązanie do małych łazienek

W niewielkich łazienkach wanna zawsze będzie bardzo blisko innych sprzętów, warto zamontować na niej parawan, który zabezpieczy najbliższe otoczenie przed zachlapaniem wodą.

Niewielka łazienka nie zawsze wyklucza szanse na umieszczenie w niej wanny. Spory wybór asymetrycznych modeli kompaktowych wanien, na których można dodatkowo zamontować parawan, może okazać się świetnym rozwiązaniem do małej łazienki.

Wbrew powszechnej opinii, że mając niewielką łazienkę jesteśmy skazani na kabinę prysznicową, dzięki kompaktowym wymiarom wanien asymetrycznych możemy wybrać również odpowiedni model wanny. A ponieważ w przypadku niewielkich łazienek wanna zawsze będzie bardzo blisko innych sprzętów, warto zamontować na niej parawan, który zabezpieczy najbliższe otoczenie przed zachlapaniem wodą. Producenci wyposażenia łazienkowego proponują szereg modeli parawanów, idealnie nadających się do niewielkiej wanny w małej łazience.

Parawan zamontowany na wannie będzie odpowiedni zarówno dla miłośników długich, relaksujących kąpieli w wannie, jak i zwolenników szybkiego, orzeźwiającego prysznica. Możemy wybrać parawan z jednym skrzydłem, który składa się na ścianę do środka wanny. Wykonany zwykle z bezpiecznego szkła. Praktycznym rozwiązaniem jest podnoszący zawias, chroniący zarówno parawan jak i wannę przed uszkodzeniami. Model o długości 100 cm, a wysokości 140 cm to świetna propozycja dla niewielkich łazienek i wanien.

Modele kilkuskrzydłowe składane w harmonijkę łączą w sobie funkcjonalność otwartej wanny z zamkniętym prysznicem. Wyposażone są w uszczelki elastomerowe, które nie kruszą się, nie zmieniają barwy i są odporne na zanieczyszczenia. Posiadają również tzw. profil U, usprawniający montaż i pozwalający na zamontowanie parawanu nawet przy nierównej ścianie. Szkło parawanu może być przejrzyste lub matowe. 

Parawany 5- i 7-skrzydłowe są przystosowane do każdego typu wanny, zwłaszcza do wanien asymetrycznych. Wąskie skrzydła parawanu są składane harmonijkowo i dostosowują się do brzegu wanny. Taki parawan można z łatwością zamknąć, aby całkowicie odgrodzić miejsce kąpieli. Na rynku znajdziemy także modele wykonana z szyby polistyrenowej i białych profili. Wymiary takich parawanów Novum to 140 cm wysokości oraz 119,5 i 165,5 cm długości.

Parawany nawannowe dostępne są także w wersji jedno- i trzyskrzydłowej. Wykonane mogą być ze szkła bezpiecznego lub szyby polistyrenowej. Modele takie można wygodnie składać na ścianę, do środka wanny – taka otwarta przestrzeń optycznie powiększy naszą łazienkę. Natomiast parawan w postaci rozłożonej doskonale zabezpieczy łazienkę przed zachlapaniem podczas kąpieli. 

Źródło: Aquaform

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH