Kolekcja płytek Tigua by May Way. Fot. Paradyż Group

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Kolekcja płytek Tigua by May Way. Fot. Paradyż Group
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
26 kwi 2016 09:09

Polskie płytki: 20 najnowszych kolekcji

Polscy producenci płytek z powodzeniem mogą konkurować z włoskimi czy hiszpańskimi potentatami. Najnowsze kolekcje rodzimych firm to celna odpowiedź na najnowsze światowe trendy, bogactwo dekorów i oferta atrakcyjna dla każdego klienta.

Jeśli marzysz o stworzeniu niepowtarzalnego wnętrza - salonu, łazienki czy sypialni - idealnym rozwiązaniem będą nowa kolekcje płytek ceramicznych rodzimych producentów. 

Wielki format

Najnowsze propozycje produktowe nie tylko wyjątkowe wzornictwo ale także nowatorski, wśród polskich producentów, format płytek 75x75 cm. Wielkoformatowe kolekcje gresu to większe możliwości aranżacyjne, a także niepowtarzalny design. 

Wspólnym mianownikiem premierowych kolekcji są formaty, wzoruy, kolory i dekoraje będące odpowiedzią na aktualne światowe trendy. We współczesnych aranżacjach królują otwarte przestrzenie, wypełnione nowoczesnymi, minimalistycznymi meblami oraz dodatkami, które dobrze komponują się z gustownym tłem w postaci gładkiej tafli podłogi, czy ściany. Wielkoformatowe płytki sprawdzą się w tej roli idealnie. Wszystkie kolekcje wzbogacone są o modularne płytki uzupełniające

Płytki jak beton

Polscy producenci do oferty wprowadzają również nowe kolekcje inspirowane lubianym i wykorzystywanym przez projektantów i dekoratorów wnętrz betonem architektonicznym. Surowe w formie, w oszczędnej kolorystyce, ale zaprojektowane z przywiązaniem do szczegółu. Spójne i spokojne, tak jak coraz bardziej lubiany w naszych wnętrzach trend minimalizmu.

Salon czy łazienka utrzymane w chłodnej, monochromatycznej kolorystyce świetnie współgrają z płytkami imitującymi beton. Nie obawiajmy się jego chłodu, w razie czego domowego ciepła dodadzą wnętrzu krople koloru, drewniane dodatki i odpowiednia barwa światła. To najprostsze zabiegi na zmniejszenie surowości tego materiału.

Nowe gresy polskich producentów płytek, to zarówno bardzo dosłowna interpretacja „betonowego” kierunku w designie, jak i wariacja kolorystyczna na temat. W kolekcjach dominuje szarość, a wzór płytek jest jak najbardziej zbliżony do prawdziwego surowca. Każda z kolekcji doskonale nadaje się do wykorzystania w nowoczesnych wnętrzach, inspirowanych stylem loft i industrial.

Naturalne inspiracje

Wśród modnych nowości znajdziemy także nadal popularne wzory płytek oparte o inspiracje naturalnymi materiałami: kamieniem, drewnem i betonem, które sprzyjają atmosferze odpoczynku. Takie kolekcji znajdziemy wśród propozycji do wnętrz jak i przestrzeni wokół domu, bowiem ta stylistyka pozwala na harmonijne wtopienie powierzchni w otaczający ją krajobraz. 

Heksagony - hit sezonu

Niekwestionowanym hit sezonu są heksagony, czyli  płytki inspirowane strukturą plastra miodu. Ten nowatorski format znajdziemy również w najnowszych polskich kolekcjach. Stanowi niezwykle atrakcyjną oprawę zarówno dla płytek z ornamentowymi dekorami, jak również imitacji drewna, czy ponadczasowych szarości. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH