Ciekawe pomysły na prezent dla dziecka. Fot. IKEA

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Ciekawe pomysły na prezent dla dziecka. Fot. IKEA
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
01 cze 2017 10:04

Prezent dla dziecka: zabawki pobudzające wyobraźnię

Zabawa to podstawowa potrzeba każdego dziecka. To nauka na całe życie. Napędza rozwój zarówno młodszych, jak i starszych. Pobudza ciekawość i kreatywność. Uczy, jak ze sobą współpracować oraz troszczyć się o siebie nawzajem.

Rodzice zachodzą w głowę, jaki prezent sprawi największą radość ich dzieciom, a jednocześnie mają nadzieję, że nie będzie to kolejny bohater kreskówek, a super-ambitna zabawka edukacyjna. Jak pogodzić oczekiwania rodziców z dziecięcymi pragnieniami?

Dla małego dziecka nie ma nic równie pasjonującego jak odkrywanie kolejnych aspektów otaczającej rzeczywistości, dlatego dobrze dobrana zabawka powinna skłaniać mózg malucha do uruchomienia procesu myślowego lub twórczego, na podstawie których sam dojdzie, "jak to działa". Niezastąpione są tu różnego typu pluszaki i pacynki, które wspólnie z rodzicami, czy rodzeństwem pozwolą na wymyślanie nieograniczonej liczby scenariuszy. 

Czytaj także: Pluszaki: zobacz zabawki zaprojektowane przez dzieci dla dzieci

Jednakże nie każda "mądrze dobrana zabawka" musi oznaczać zabawkę edukacyjną. Zwykły miś czy samochodzik to niezmiernie ważne przedmioty w życiu każdego malca, ponieważ dzięki nim może rozwijać pomysłowość, wyobraźnię, zdolność planowania i odtwarzania ról, a więc społeczne umiejętności, dzięki którym odnajdzie się później w dorosłym świecie.

Pamiętajmy więc o zabawkach, które służą budowaniu więzi, zapewniają poczucie bezpieczeństwa i stałości - o pluszakach. Lubią je i potrzebują zarówno dziewczynki jak i chłopcy w różnym wieku. 

Przykładem interesujących zabawek są nowi bohaterowie w ofercie IKEA w kolekcji LATTJO  – pluszaki, wzory na pościelach i innych produktach - inspirują dzieci i rodziców do wymyślania i opowiadania własnych historii!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH