Designerskie wieszaki są nie tylko praktyczne, ale stanowią ozdobę mieszkania. Fot. Gamet S.A.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Designerskie wieszaki są nie tylko praktyczne, ale stanowią ozdobę mieszkania. Fot. Gamet S.A.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
31 paź 2017 09:52

Przechowywanie w domu. 9 sprytnych sposobów

Niezależnie od naszych starań, w każdym domu piętrzą się stosy drobiazgów, które zaburzają poczucie ładu. Przedstawiamy gotowe, dyskretne rozwiązania, dzięki którym w Twoim domu już nigdy nie zapanuje zbędny chaos.

Sukces tkwi w prostocie…

… i poziomie! Przekona się o tym każdy, kto zdecyduje się na zamontowanie relingu. Podłużna listwa ma wszechstronne zastosowanie. W zależności od długości sprawdzi się niemal w każdym meblu i pomieszczeniu. Od teraz możesz wykorzystać także pustą przestrzeń pod półkami. Reling w szafce pod zlewem będzie dobrym rozwiązaniem do przechowywania środków czystości i narzędzi. Możesz na nim powiesić płyny do mycia szyb lub narzędzia do majsterkowania, a jeśli dodatkowo wyposażysz listwę w specjalne haczyki – posłuży do przechowywania przedmiotów, których nie zamontujesz bezpośrednio na listwie. Ulubione kubki mogą być w zasięgu Twojej ręki, a mocowanie relingu przy kuchence to prosty sposób na dostęp do naczyń. Atutem uchwytów jest modernistyczny kształt, który sprawdzi się we wnętrzach o charakterze industrialnym. Minimalistyczna forma wkomponuje się w stylistykę aranżacji nowoczesnych, stanowiąc praktyczny dodatek – mówi Michał Mrówczyński, Junior Product Manager w Gamet S.A.

W szeregu zbiórka

Odpowiednie przechowywanie nie ogranicza się tylko do wygospodarowania potrzebnego miejsca. Sztuką jest porządkowanie przedmiotów w sposób przemyślany, umożliwiający komfortowe korzystanie. Dobrym rozwiązaniem są kosze typu cargo, które ze względu na swoją konstrukcję sprawdzą się idealnie zarówno w kuchennej przestrzeni, jak i w spiżarni. Dostępność w wielu rozmiarach pozwoli zachować porządek i zapewni miejsce najbardziej wymagającym przedmiotom.  Duże i ciężkie garnki możemy z powodzeniem ułożyć na dnie wysuwanego kosza. Do tego celu najwygodniej jest przeznaczyć głębokie dolne kosze, które pomieszczą nieforemne naczynia i pokrywki. Ustawione jeden przy drugim zapewnią łatwe i szybkie korzystanie. Aby uniemożliwić przesuwanie garnków podczas wysuwania użyj specjalnych mat antypoślizgowych. Dodatkowo będą one chronić wnętrze kosza przed tłustymi zabrudzeniami z patelni. Wąska przestrzeń między lodówką a ścianą nie musi jedynie zbierać kurzu. Zamontowanie w tym miejscu kosza to prosty sposób na przechowywanie suchej żywności, która nie zmieściła się w lodówce.

Kompanem dla koszy są wysuwane szuflady Gamet Box. Jeśli dodatkowo wyposażysz ich dno w specjalne przegródki, będą dobrym miejscem do przechowywania kuchennych ściereczek, sztućców czy przetworów. Szuflady z naszej oferty przeznaczone są dla osób, które szczególnie cenią sobie komfort pracy i wygodę użytkowania mebli. Wyróżniają się dużą ładownością oraz wytrzymałością, a mechanizm samodomykania z wbudowanym spowalniaczem zapewnia cichą, łagodną i płynną pracę szuflad – dodaje ekspert.

Przestrzeń do ogarnięcia

Porozrzucane stosy ubrań zalegające na krześle, nieposkładane koce, pękająca w szwach szafa. Brzmi znajomo? Wykorzystaj potencjał koszy do garderoby i raz na zawsze uporządkuj swoje rzeczy. Pojemne kosze z łatwością pomieszczą gruby, ciepły koc czy sezonowe ubrania, które w zakamarku domowej garderoby mogą poczekać do następnej wiosny lub zimy. Dostępne w różnych rozmiarach zmieszczą się na dnie szafy czy pod łóżkiem. Chcąc racjonalnie rozplanować porządkowanie, zastosuj metodę segregacji według odpowiednich kategorii. Taki sposób nie tylko zapewni porządek, ale dzięki niemu zyskamy możliwość pomieszczenia jeszcze większej ilości nowych ubrań.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH