Heksagony o interesujących wzorach, w najmodniejszych szarych odcieniach będą wspaniałą dekoracją salonu. Fot. Ornamenta

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Heksagony o interesujących wzorach, w najmodniejszych szarych odcieniach będą wspaniałą dekoracją salonu. Fot. Ornamenta
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
12 wrz 2016 12:33

Szare płytki i heksagony - to będzie modne!

W czasach PRL glazura łazienkowa oznaczała kwadraty 15x15 cm, najczęściej w odcieniach beżu lub zimnego błękitu. Dziś, oprócz mnogości deseni, kolorów i struktur, producenci płytek ceramicznych oferują nam rozmaite kształty i rozmiary.

W nadchodzącym  sezonie będą modne  heksagony, płytki multiformatowe, czy gresy przypominające długie drewniane deski.

Ściana czy podłoga zaaranżowana płytkami ceramicznymi nie musi być siatką regularnych prostokątów. Dla tych, którzy lubią zabawę formą producenci płytek ceramicznych przygotowują coraz ciekawsze propozycje glazur i gresów, które zaskakują nie tylko rozmaitymi rysunkami, ale przed wszystkim formatami.

Betonowa geometria

Sześciokąty to geometryczny hit aranżacyjny. Płytki ceramiczne w kształcie heksagonów są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych prostokątów. Warto zastanowić się nad tymi w większym formacie. Marka Ceramstic w ramach linii Design oferuje sześciokątne płytki w imponującym rozmiarze 60×52 cm. Kolekcja Hexon łączy w sobie to, co najmodniejsze: geometrię, duży format i rysunek doskonale imitujący beton. Szare heksagony świetnie komponują się z naturalnym drewnem lub, co bardziej wskazane w przypadku łazienek, z płytkami drewnopodobnymi.

Od deski do deski

Decydując się na gres imitujący drewno warto wybrać taki, który jak najwierniej będzie oddawał charakter naturalnego surowca. W przypadku kolekcji Madera efekt spotęgowany jest przez połączenie drewnianego rysunku z kształtem przypominającym prawdziwe wielkoformatowe deski. Płytki o wymiarach 121,5×19,6 cm dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych imitujących jasny i ciemny odcień dębu europejskiego. Układa się je na podobnej zasadzie, jak zwykłe deski drewniane.

Multi-efekt

Innym sposobem na ciekawą aranżację podłogi lub ściany jest układanie gresu czy glazury w multiformacie. Polega to na zastosowaniu w obrębie jednej powierzchni płytek o tym samym rysunku lecz w różnych rozmiarach. Tak powstaje interesujący efekt mozaiki, który wprowadza do aranżacji nieco dynamizmu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH