• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 lip 2012 11:35

Zabierz w podróż

Na wakacje lub w delegację lepiej zabierać niewielkie i lekkie urządzenia AGD

Na wakacje lub w delegację lepiej zabierać niewielkie i lekkie urządzenia AGD, specjalnie przystosowane do podróży, niż te używane na co dzień w domu. Bez trudu zmieścisz je w walizce czy plecaku. Jedne zadbają o Twój wygląd, inne zaparzą kawę lub herbatę.

EW-DS11 – soniczna szczoteczka do zębów; jedno doładowanie wystarcza na ok. 90 dni; cena: ok. 119 zł (kilka kolorów), Panasonic.

' title=
fot. Panasonic
 

Podróżne urządzenia AGD, tak jak ich standardowe odpowiedniki, są zasilane energią elektryczną. Wiele z nich ma jednak akumulatory, dzięki czemu wystarczy je podłączyć do gniazdka tylko co jakiś czas. Jedną z funkcji jest często możliwość przełączania napięcia z 230 na 115/120 V – to bardzo wygodne podczas podróży po krajach, w których instalacje elektryczne są inne niż w Polsce (dodatkowo trzeba dokupić tzw. adapter wtyczek). Zalety podróżnego AGD to przede wszystkim o połowę mniejsze rozmiary oraz waga, niż sprzętu do użytku domowego. Niektóre, jak żelazka czy suszarki do włosów, mają dodatkowo składane uchwyty, tak by zajmowały jak najmniej miejsca w bagażu. Zamykane etui zaś ułatwia spakowanie urządzeń i utrzymanie porządku. Co zapakować do walizki? To oczywiście zależy od potrzeb. Czajnik lub ekspres mokka to możliwość przygotowania w każdej chwili ulubionego gorącego napoju, czy przegotowania wody. Osobom przyzwyczajonym do codziennej stylizacji włosów trudno się obejść bez suszarek do włosów także podczas wakacji. Łazienki hotelowe nie zawsze są w nie wyposażone, a na basenach bywają do nich kolejki... W podróżach biznesowych przydaje się żelazko – to sprzęt rzadki w wyposażeniu pokojów hotelowych. Dzięki temu zawsze można mieć nienagannie wyprasowaną bluzkę czy koszulę. Tak jak dość łatwo znaleźć w pokoju hotelowym gniazdko do włączenia żelazka czy suszarki do włosów, tak z podłączeniem depilatora może być kłopot. Dlatego najwygodniej zaopatrzyć się w model bezprzewodowy – wtedy kabel nie ogranicza w wyborze miejsca do przeprowadzenia zabiegu. EMKE 42 - ekspres mokka; ma programowanie czasowe, automatyczne wyłączanie, podtrzymywanie temp.; cena: ok. 359 zł, De`Longhi.

' title=
fot. De`Longhi
 

Travel Line WE-263 – czajnik turystyczny; z przełącznikiem napięcia; cena: ok. 44 zł (w komplecie 2 kubki), MPM.

' title=
fot. MPM
 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH