Kolor roku Pantone – greenery – w polskiej odsłonie. Mula, Noti. Fot. Euforma

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Kolor roku Pantone – greenery – w polskiej odsłonie. Mula, Noti. Fot. Euforma
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 lut 2017 09:01

Zieleń we wnętrzach: zobacz meble w tym kolorze

W grudniu każdego roku, branża wnętrzarska z zaciekawieniem przyjmuje informację, który kolor otrzymał tytuł "Color of the Year". Co więcej, wybór ten inspiruje już nie tylko architektów oraz projektantów, ale również kreatorów mody.

A jaką niespodziankę sprawił nam w tym roku Instytut Pantone? Można nazwać to „energetycznym kopem” i miłą odmianą dla bezpiecznych beży.

Eksperci showroomu Euforma, prezentują kolor roku Pantone – greenery – w polskiej odsłonie.

Zacznijmy od początku

Pantone słynie głównie ze skali identyfikacji kolorów, która w 1974 roku stała się międzynarodowym standardem. Dzięki niej, współpracujące ze sobą branże są w stanie określić bardzo dokładnie kolor danego produktu (włącznie z poziomem fluorescencji, metaliczności, itd.) i trzymać się go na wszystkich stadiach produkcji. W wachlarz kolorów Pantone wchodzi ponad 1700 barw (liczba ta wciąż rośnie). Dzięki skali Pantone, również my możemy mieć pewność, że pożądany przez nas kolor np. farby do ścian, będzie dokładnie tym samym kolorem bez względu na firmę, czy rodzaj (jeśli oczywiście dana marka posiada na opakowaniu odpowiednie oznaczenie).

Wiosna we wnętrzach

Solo, a może w duecie z innymi kombinacjami kolorystycznymi? Najmodniejszy kolor roku 2017 można idealnie zestawić z neutralnymi lub jasnymi kolorami, jak np. szarości, czy też z odcieniami metalicznymi.

Nasze wnętrze możemy urządzić w tej kolorystyce, posiłkując się dodatkami: poduszkami, pledami czy też np. pościelą od Hayka. Dla odważniejszych, ciekawą propozycją będą meble w tej kolorystyce, które idealnie komponują się z naturalnym drewnem. Widać to zwłaszcza w projekcie Old School marki Iker.

Polscy producenci na długo przed ogłoszeniem przez Instytut „Color of The Year” wiedzieli co będzie kolorystycznym hitem. Poniżej prezentujemy „Top od The Top – Greenery & polski design”.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH