×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Skuteczna i szybka dostawa. To ważne w branży budowlanej

Skuteczna i szybka dostawa. To ważne w branży budowlanej

Autor: Radosław Zieniewicz
23 wrz 2019 10:05
Aktualizacja: 23 wrz 2019 10:27

Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY-Logistics tłumaczy, jaką rolę pełnią profesjonalne usługi logistyczne i transportowe w rozwoju budownictwa: "Przez naszą rozbudowaną sieć bezpośrednich połączeń transportowych w sprawny i bezpieczny sposób dostarczamy wszystkie tego typu produkty na unijne oraz światowe rynki zbytu".

Jak oferowane przez Was usługi logistyczne wpisują się w trend zielonego i zrównoważonego budownictwa?

Dachser to globalny operator logistyczny, który w Polsce specjalizuje się w obsłudze drobnicowych przesyłek eksportowych. Wśród naszych klientów od wielu dekad są firmy z branży budowlanej i szeroko rozumianego segmentu DIY. Biorąc pod uwagę rosnącą świadomość społeczną dotyczącą zrównoważonego budownictwa, a co za tym idzie coraz większe potrzeby rynku w tym zakresie, dynamicznie rozwija się sektor ekologicznego wyposażenia i „zielonych” rozwiązań dla budownictwa. Produkty, takie jak energooszczędne oświetlenie, urządzenia do rekuperacji, systemy do wykorzystywania wody deszczowej, czy przyjazne dla środowiska produkty do pielęgnacji zieleni to wyroby, które coraz lepiej się sprzedają, zwłaszcza w sieciach handlowych Zachodniej Europy, dla których Dachser jest ważnym partnerem logistycznym. Przez naszą rozbudowaną sieć bezpośrednich połączeń transportowych w sprawny i bezpieczny sposób dostarczamy wszystkie tego typu produkty na unijne oraz światowe rynki zbytu.

Czym wyróżniają się wasze usługi związane branżą budowlaną w porównaniu z ogólnie dostępnymi, konkurencyjnymi usługami logistycznymi?

Od ponad 20 lat rozwijamy rozwiązanie Dachser DIY-Logistics, czyli dedykowaną ofertę logistyczną skrojoną pod potrzeby producentów artykułów typu „dom i ogród” w całej Europie. Jesteśmy partnerami największych międzynarodowych sieci marketów budowlanych – Dachser obsługuje codzienne dostawy do 18 tysięcy sklepów DIY w ustalonych oknach czasowych, co w efekcie przekłada się na 6 mln przesyłek z tej branży rocznie. Zapewniamy obsługę całego łańcucha logistycznego – przejmujemy magazynowanie, transport, a także pełną opiekę nad produktem, który ma trafić do rąk klienta. Nasz zespół merchandiserów może zająć się towarem producenta na terenie sklepu, czyli m.in. przygotowaniem do sprzedaży, montażem, urządzedachserniem ekspozycji, organizacją promocji. To sprawia, że produkty polskich dostawców mogą szybciej trafić do sprzedaży i być bardziej widoczne dla kupujących. Naszą mocną stroną jest też nowoczesny system IT który pozwala m.in. na śledzenie zagranicznych przesyłek w czasie rzeczywistym na całej trasie przewozu, niezależnie od liczby przekraczanych granic oraz proste i intuicyjne zarządzanie zleceniami online.

O budownictwie modułowym oraz budynkach zeroenergetycznych, efektywności energetycznej i energii odnawialnej w budownictwie i innych technologiach budowlanych przyszłości będziemy rozmawiać w trakcie 4Buildings - nowego wydarzenia Grupy PTWP, zaplanowanego w dniach 15-17 listopada w MCK w Katowicach, na które już dziś zapraszamy: www.4buildings.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także